اسکراب جراحی سبز: چیزی فراتر از انتخاب رنگ

لباس جراحی سبز در این زمینه بسیار رایج است. این چیزی بیش از انتخاب رنگ است. اسکراب های جراحی آبی و سبز چند مزیت واقعی نسبت به رنگ های دیگر دارند، به خصوص اسکراب های سفیدی که ارائه دهندگان مراقبت در گذشته استفاده می کردند.

جراحی و دیدن قرمز

برای درک اینکه چرا اسکراب های جراحی سبز (یا آبی) هستند، ابتدا مهم است که در مورد شرایطی که جراح اغلب با آن دست و پنجه نرم می کند صحبت کنیم.

گذشته از پوست، بدن انسان در درجه اول چندین سایه قرمز است. ماهیچه ها، خون و (تا حدی) اندام های داخلی ما به طور کلی قرمز هستند. سایه های مختلف قرمز گاهی اوقات می تواند جزئیات مهمی را در مورد وضعیت یک ناحیه خاص به جراح بگوید. حتی قسمت هایی از بدن که ذاتاً قرمز نیستند معمولاً با کار جراح با خون پوشیده می شوند.

یک جراح به طور بالقوه نیاز دارد که ساعت ها به این محیط قرمز غالب خیره شود، حتی اشتباهات جزئی ممکن است عواقب فاجعه باری برای بیمار داشته باشد. تمرکز عمیق آنها بر رنگ قرمز می تواند عواقب منفی داشته باشد . یکی از مهمترین آنها پتانسیل توهمات بصری است. جراحان می توانند پس از گذراندن دوره های طولانی به رنگ قرمز، شروع به دیدن توهمات سبز حواس پرتی بر روی سطوح سفید کنند.

مقابله با پدیده

گرچه تنها دلیلی نبود که جراحان شروع به استفاده از اسکراب‌های سبز یا آبی کردند، اما توهمات حواس‌پرتی که ممکن است در هنگام خیره شدن طولانی مدت به رنگ قرمز روی سطوح سفید ببینیم، قطعاً عامل اصلی تغییر رنگ از اسکراب‌های سفید بود. در حالی که این جلوه بصری هنوز هم زمانی که جراحان از این رنگ‌ها استفاده می‌کنند، رخ می‌دهد، هر مشکلی کمتر حواس‌تان را پرت می‌کند.

یک توهم بصری سبز روی یک سطح سفید به شدت قابل مشاهده است. جراحان به صورت تیمی کار می کنند. نه تنها باید در نظر داشت که اگر لباس سفید می پوشیدند ممکن است این توهمات را بر روی همکاران و بازوهای خود ببینند، بلکه این عناصر سفید نیز در حال حرکت هستند. این فقط می تواند شدت این پدیده را تشدید کند که چگونه بالقوه حواس پرت کننده است.

در همین حال، یک توهم سبز روی لباس سبز می تواند نسبتاً سخت باشد. توهم با لباس ترکیب می شود. این امر نادیده گرفتن این توهم را بسیار ساده تر می کند و می تواند به جراح کمک کند تا روی کار خود تمرکز کند. رنگ آبی جراحی نیز به همین صورت عمل می کند. حتی اگر توهم بصری راحت‌تر از لباس سبز دیده شود، در مقایسه با فردی که سفید پوشیده است، دیدن آن بسیار سخت‌تر خواهد بود. از آنجایی که اسکراب‌های قرمز اواخر معمولاً فقط در بخش سلامت رفتاری بیمارستان‌ها استفاده می‌شوند.

استفاده های دیگر

اسکراب های جراحی سبز یا آبی فواید دیگری نیز دارند، مانند موارد زیر:

دید بهبود یافته

یک عنصر مهم بینایی کنتراست است. وقتی رنگ‌ها با رنگ‌هایی که در یک چرخه رنگ مخالف یکدیگر هستند، احاطه شوند، دیدن رنگ‌ها آسان‌تر است. در یک محیط جراحی، هر مزیتی می تواند به بهبود شانس موفقیت جراح کمک کند. لباس‌های متضاد ممکن است به‌طور چشمگیری میزان آسان دیدن کار آنها را بهبود نبخشد، اما اگر اصلاً کمک می‌کند، معمولاً باید اولویت‌بندی شود.

با نگاه کردن به چرخه رنگ، سبز در مقابل قرمز قرار دارد. آبی در مجاورت سبز است. این بدان معناست که بسیاری از رنگ‌های سبز و حداقل برخی از رنگ‌های آبی با رنگ‌های قرمزی که جراح هنگام انجام جراحی به آن خیره می‌شود، تضاد خوبی دارد.

کاهش نابینایی لحظه ای

تغییرات ناگهانی در چیزی که فرد به آن نگاه می کند می تواند باعث ایجاد چنین مشکلی شود. نگاه کردن به قرمزهای تیره و سپس تغییر ناگهانی نگاه به یک همکار که لباس تمام سفید پوشیده است، گاهی اوقات باعث همین مشکل می شود.

اسکراب های سفید، همانطور که مشخص شد، می توانند از نظر بصری بسیار حواس پرتی باشند. این مسئله به‌ویژه نیازی نداشت که جراحان به طور خاص به اسکراب‌های سبز یا آبی روی بیاورند (با برخی از رنگ‌ها در واقع به طور بالقوه این مشکل را حتی بیشتر کاهش می‌دهند)، اما تغییر رنگ سفید مهم بود.

سهولت در تمیز کردن

جراحی ذاتاً یک عمل کثیف و لکه‌دار است. اگرچه بسیار مهم است که یک جراح و ابزارهایش در هنگام شروع عمل تا حد امکان تمیز باشند، اما بدن انسان مملو از خون و میکروارگانیسم ها است. جراح مقداری مایعات را از بیمار به لباس و ابزارش می‌ریزد. انجام سریع و کارآمد جراحی اولویت بیشتری نسبت به تمیز ماندن است.

اسکراب های سبز و آبی راحت تر تمیز می شوند. لکه ها هنوز هم به اندازه کافی آسان هستند که تشخیص داده شوند و برطرف شوند، اما اسکراب های سبز و آبی با استفاده منظم بهتر از اسکراب های سفید به نظر می رسند.

توجه داشته باشید که همه لباس های پزشکی و تحقیقاتی از سفید نبودن سود نمی برند. برای مثال، کت‌های آزمایشگاهی و لباس‌های اتاق تمیز اغلب سفید هستند. اگر می‌خواهید درباره لباس‌های اتاق تمیز بیشتر بدانید، می‌توانید این مطلبی را که در مورد این موضوع نوشته‌ایم بخوانید.

اسکراب و یونیفرم پزشکی نیازمدیکال

بهترین شیوه ها در پزشکی همیشه در حال تحول و با دلایل خوب هستند. همانطور که ما دنیای خود و محدودیت های خود را بهتر درک می کنیم، می توانیم تنظیماتی را انجام دهیم تا بر اساس به روزترین اطلاعات، شانس بهبود موفقیت آمیز یک بیمار از یک بیماری را به حداکثر برسانیم.

اگر بتوان رویه ای را برای بهبود این شانس ها تغییر داد، باید تغییر کند. به همین دلیل است که جراحان استفاده از اسکراب های سفید را متوقف کردند و از گزینه های سبز و آبی استفاده کردند.

اگر به دنبال تجهیز یک تیم به اسکراب یا هر نوع لباس پزشکی دیگری هستید،نیازمدیکال می تواند کمک کند. درباره خدماتی که ارائه می‌دهیم بخوانید و بدانید که چرا برند ما پس از بیش از یک قرن فعالیت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. هنگامی که از خدمات یونیفرم پزشکی و اسکراب ما استفاده می کنید، ما می توانیم کل موجودی اسکراب شما را برای شما مدیریت کنیم و اطمینان حاصل کنیم که همیشه گزینه های تمیز و باکیفیت در دسترس شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *