نحوه انتخاب مناسب کت آزمایشگاهی (راهنمای مردان و زنان)

ماهیت کارهای پزشکی و سایر آزمایشگاه‌ها باعث می‌شود یک پوشش آزمایشگاهی با اندازه مناسب به دلایلی فراتر از مد اهمیت پیدا کند.

اگر فردی در این زمینه ها برود و یا تحرک او تحت تأثیر کتش قرار گیرد، پتانسیل واقعی برای آسیب رساندن به او یا اطرافیانش دارد. به طور کلی، سه عامل باید هنگام تعیین تناسب مناسب برای یک کت در نظر گرفته شود: طول شانه، طول بازو و طول کت ایده آل.

ملاحظات مهم هنگام انتخاب پوشش آزمایشگاهی

هنگام انتخاب روکش آزمایشگاهی باید به اندازه های زیر توجه داشت:

شانه ها

درزهای شانه کت آزمایشگاهی باید با تمام طول شانه‌های لباس‌کننده مطابقت داشته باشد. از آنجایی که یک کت آزمایشگاهی روی لباس پوشیده می شود، مطمئن شوید که این طول را اندازه بگیرید در حالی که پوشنده مورد نظر لباس معمولی را که ممکن است هنگام پوشیدن کت به تن داشته باشد، بپوشد.

برای تناسب بیشتر در بازوها و شانه ها، این اندازه گیری نهایی را می توان کمی افزایش داد. اگرچه این مهم است که یک کت آزمایشگاهی به خوبی تناسب داشته باشد، اما یک لباس کاملاً کاربردی نیز هست. به همین دلیل، بسیار مهم است که آنقدر سفت نباشد که مانع از گردش کار کاربر شود، اما نباید آنقدر شل باشد که باعث تصادف یا صدمات شود.

اسلحه

یک مشکل نسبتاً رایج در مورد کت های آزمایشگاهی این است که پوشنده باید آستین های خود را به گونه ای بالا بزند که می تواند تا حدودی نامطلوب باشد و ممکن است خطر ابتلا به آن را ایجاد کند. این معمولاً نتیجه تناسب نامناسب بازو است.

یک کت معمولا باید در مچ دست پوشنده یا کمی قبل از آن تمام شود. طول بازوی پوشنده مورد نظر باید با بازوهای کناری اندازه گیری شود.

طول کت

طول کت یک کت آزمایشگاهی می تواند متفاوت باشد و تا حدودی سلیقه ای است. با این حال، مهم است که کت به اندازه کافی بلند باشد که هرگونه پاشیده شدن مایعات در حین کار آزمایشگاهی احتمالاً توسط کت گرفته شود تا شلوار و کت نباید آنقدر بلند باشد که حرکت را مختل کند یا خطر سفر را ایجاد کند. به طور کلی، هدف افراد این است که کت آزمایشگاهی تقریباً وسط ران باشد و کت دقیقاً بالای زانو ختم شود.

یک کت آزمایشگاهی با اندازه مناسب معمولاً طول کت مناسبی خواهد داشت، زیرا اکثر کت‌ها در نظر گرفته شده‌اند که وقتی توسط فردی که برای آن اندازه هستند پوشیده می‌شوند، تقریباً در سطح وسط ران قرار می‌گیرند. اگر بقیه کت به خوبی تناسب داشته باشد، معمولا طول آن مناسب خواهد بود.

ارزش کمربند پشتی

برخی از کت های آزمایشگاهی مجهز به کمربند پشتی هستند که اغلب قابل تنظیم است. این کمربند می تواند به سفت تر شدن کت دور کمر کمک کند. این پتانسیل را دارد که به یک کت تناسب شیک تری بدهد و این به ویژه برای افرادی با اندام های ریزه اندام که ممکن است کتشان در غیر این صورت گشاد یا نامناسب به نظر برسد بسیار مهم است.

این کمربندها برای اینکه یک کت آزمایشگاهی خوب به نظر برسد یا مناسب باشد، ضروری نیستند، به خصوص اگر کت آزمایشگاهی خود را متناسب با بدن خود انتخاب کنید. اما آنها یک ویژگی معمول و آسان برای یافتن هستند که بسیاری از مردم آن را در یک کت دوست دارند.

مانتو مردانه، زنانه و یونیسکس

سه نوع مدل کت آزمایشگاهی وجود دارد: مردانه، زنانه و یونیسکس. این مهم است زیرا دوخت این مدل‌ها می‌تواند متفاوت باشد، اگرچه کت‌های مردانه و تک جنسیتی معمولاً یکسان یا حداقل مشابه دوخت می‌شوند.

کت‌های آزمایشگاهی مردانه و یونیسکس معمولاً مطابق با ابعاد کت و شلوار سایز می‌شوند . کارشناسان اغلب با تعیین ابعاد سینه با استفاده از یک نوار اندازه گیری انعطاف پذیر، خرید لباس هایی با این اندازه را پیشنهاد می کنند. یک سینه با اندازه 40 اینچ به این معنی است که یک فرد احتمالاً به بهترین وجه در یک کت آزمایشگاهی سایز 40 قرار می گیرد. حتما زیر بغل و اطراف تیغه های شانه را اندازه بگیرید تا پهن ترین قسمت تنه را اندازه بگیرید.

تعیین سایز مناسب برای کت های آزمایشگاهی زنان دشوارتر است، اگرچه اندازه لباس اغلب بهترین نقطه شروع است. بسیاری از تولیدکنندگان یا خرده‌فروشان روکش آزمایشگاهی نمودارهایی دارند که می‌توانید به آنها مراجعه کنید تا ببینید کدام اندازه‌گیری‌ها مرتبط هستند و چه چیزی را باید قبل از انجام یک گزینه بررسی کنید. احتمالاً حداقل می‌خواهید که اندازه‌های سینه و باسن شما با برش کت محاسبه شود تا تناسب مناسبی داشته باشید.

همچنین شایان ذکر است که مارک های مختلف اغلب اندازه کت های خود را کمی متفاوت می کنند. اندازه بهینه در یک نام تجاری ممکن است مشابه باشد، اما به ندرت با یک برند دیگر یکسان خواهد بود. مطمئن شوید که نظرات موجود در مورد اندازه کت را بخوانید تا ببینید مردم در مورد نحوه تناسب کتشان چه می گویند و مطالبی را که یک برند در مورد اندازه کت آنها ارائه می دهد بخوانید تا مطمئن شوید که می توانید کت آزمایشگاهی را با بهترین اندازه برای خود تهیه کنید.

خدمات اجاره با نیازمدیکال

پیدا کردن یک روپوش آزمایشگاهی مناسب می‌تواند تا حدودی فرآیند پیچیده‌ای باشد، اما با خدمات اجاره آسان‌تر می‌شود. وقتی با نیازپوش کار می‌کنید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم کت‌های آزمایشگاهی را پیدا کنید که به خوبی با کارکنان شما مناسب باشد و اطمینان حاصل کنیم که همیشه آن‌ها را در دسترس داشته باشید.

ما فرآیند تمیز کردن را انجام می دهیم، بنابراین کت های آزمایشگاهی شما همیشه تازه و ترد به نظر می رسند. اگر روکش آزمایشگاهی پاره شده، لکه‌دار شده یا آسیب دیده است، به سادگی آن را از چرخش خارج کرده و با یک پوشش جدید جایگزین می‌کنیم.

خدمات تولید لباس کار ما می تواند راهی عالی برای کاهش هزینه های نگهداری کت آزمایشگاهی و دردسرهای عمومی باشد که خرید کت های آزمایشگاهی و سایر یونیفرم ها اغلب می تواند به همراه داشته باشد.

امروز با ما تماس بگیرید تا بیشتر بدانید که چگونه خدمات اجاره می تواند پوشش آزمایشگاهی و مدیریت یکنواخت شما را ساده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *