بهترین جنس پارچه لباس اسکراب چیست: کدام را باید انتخاب کنید؟

در زمینه پزشکی، هر تصمیمی که گرفته می شود، تاثیر دارد و این فقط تصمیمات شما در اطراف میز عمل نیست. حتی لباسی که می پوشید می تواند بر کیفیت مراقبت شما تأثیر بگذارد.

اسکراب ها، یونیفرم جهانی برای کادر پزشکی، در ترکیبات مختلف مواد موجود است. سوال این است: چگونه می دانید کدام جنس برای شما بهترین است؟ آیا پنبه راه خوبی است یا چیزی مصنوعی مانند پلی استر گزینه بهتری است؟

اسکراب ها می توانند وارد شوند:
پنبه
پلی استر
ریون
اسپندکس

بیایید نگاهی دقیق تر به هر متریال و محیطی که برای آنها مناسب تر است بیاندازیم.

اسکراب پنبه ای

به عنوان یک پارچه، پنبه بسیار متنوع است و می تواند برای لباس های مختلف استفاده شود. وقتی صحبت از اسکراب به میان می آید، پنبه یک انتخاب محبوب است زیرا جاذب، نرم و قابل تنفس است.

اسکراب‌های پنبه‌ای برای کار در آب‌وهوای گرم‌تر و برای پرستاران یا پزشکانی که بیشتر روز خود را به دویدن در بیمارستان می‌گذرانند، عالی هستند، زیرا عرق را جذب کرده و بدن را خنک نگه می‌دارند.

قیمت لباس اسکراب زنانه نسبت به انواع دیگر بالاتر است و شما می توانید با خرید آن از کیفیت بالای این محصول لذت ببرید

توجه داشته باشید که انواع مختلفی از پارچه های نخی وجود دارد، با این حال، با سطوح مختلف کیفیت. برای اسکراب ها، باید به دنبال پنبه ای بادوام باشید که در شستشوی مکرر به خوبی مقاومت کند.

اسکراب پلی استر

پلی استر یکی دیگر از گزینه های محبوب برای اسکراب است، بادوام است و مراقبت از آن آسان است. اسکراب های ساخته شده از پلی استر نیز در برابر چین و چروک مقاوم هستند.

ساختار آنها کمی بیشتر از پنبه است، که اگر به دنبال اسکراب زنانه آستین کوتاه با ظاهر تیزتر هستید، مفید است.

پلی استر نیز آبگریز است. به اندازه پنبه جاذب نیست، زیرا فیبر آب را دفع می کند. کیفیت آبگریز پارچه می تواند پلی استر را برای افرادی که با مایعات بدن و بیماری های مسری کار می کنند انتخاب خوبی کند، زیرا اسکراب های پلی استر بعد از آن راحت تر تمیز و ضدعفونی می شوند.

با این حال، این بدان معناست که پلی استر نسبت به پنبه کمتر تنفس می‌کند و می‌تواند باعث شود احساس گرم‌تر کنید زیرا عرق توسط پارچه جذب نمی‌شود.

اسکراب ریون

ریون یک الیاف مصنوعی ساخته شده از سلولز است. سبک و جاذب است و برای اسکراب های تابستانی ایده آل است.

بر خلاف برخی از الیاف طبیعی، ابریشم مصنوعی ضد حساسیت است و آن را به گزینه ای همه کاره تر از پنبه تبدیل می کند. همچنین نسبت به پنبه یا سایر الیاف طبیعی ارزان‌تر است و در عین حال به همان میزان قابلیت تنفس و جذب را حفظ می‌کند.

اسکراب ریون

برای یک اسکراب راحت که با روزهای شلوغ شما حرکت می کند، اسپندکس یک گزینه برتر است. اسپندکس یک پارچه مصنوعی است که به دلیل کشش و انعطاف پذیری شناخته شده است. شلوارهای یوگا و جوراب شلواری اغلب از این مواد ساخته می شوند.

معمولا در تولید اسکراب پزشکی طرح دار از این جنس پارچه استفاده می شود.

اسکراب های اسپندکس به اندازه کافی سبک، قابل تنفس و کششی هستند تا نهایت راحتی را داشته باشند. اگر شما فردی هستید که خواهان حداکثر انعطاف پذیری هستید، این پارچه بهترین دوست شما خواهد بود. در مقایسه با الیاف طبیعی مانند پنبه، در هنگام استفاده از اسکراب اسپندکس، کمتر احتمال دارد که باعث ایجاد آلرژی در افراد شود.

اسکراب اسپندکس

برای یک اسکراب راحت که با روزهای شلوغ شما حرکت می کند، اسپندکس یک گزینه برتر است. اسپندکس یک پارچه مصنوعی است که به دلیل کشش و انعطاف پذیری شناخته شده است. شلوارهای یوگا و جوراب شلواری اغلب از این مواد ساخته می شوند.

این اسکراب ها بسیار حرفه ای بوده و خرید کلاه اسکراب ست با آن توسیه می شود

اسکراب های اسپندکس به اندازه کافی سبک، قابل تنفس و کششی هستند تا نهایت راحتی را داشته باشند. اگر شما فردی هستید که خواهان حداکثر انعطاف پذیری هستید، این پارچه بهترین دوست شما خواهد بود.

در مقایسه با الیاف طبیعی مانند پنبه، در هنگام استفاده از اسکراب اسپندکس، کمتر احتمال دارد که باعث ایجاد آلرژی در افراد شود.

چگونه پارچه خود را انتخاب کنید

با گزینه های بسیار زیاد برای اسکراب، به یاد داشته باشید که قبل از اینکه پول زیادی را برای اسکراب های ناراحت کننده یا غیر قابل پوشیدن خرج کنید، به طور کامل تحقیق کنید. مواردی که در انتخاب پارچه باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

روز کاری شما چگونه است وظایف شما چقدر سخت است؟ آیا از نظر فیزیکی زیاد حرکت می کنید؟
آب و هوای محلی اگر دما گرم است و رطوبت بالایی وجود دارد، چیزی را انتخاب کنید که تنفس بیشتری داشته باشد.
الزامات تمیز کردن پارچه زمانی که می‌توانید اسکراب‌های قابل شستشو در ماشین بخرید، ساعت‌ها را صرف شستن دستی نکنید!

البته، ممکن است عوامل دیگری را در نظر بگیرید – مانند طراحی، شکل و قیمت – اما ابتدا به سه عامل فوق فکر کنید، زیرا آنها بیشترین تأثیر را بر راحتی شما خواهند داشت. بیایید هر کدام را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

روز کاری را در نظر بگیرید

هر اسکراب بسته به نوع و کاربر دارای جنس های متفاوتی می باشد که از آن جمله لباس اسکراب بارداری ، اسکراب پزشکی خارجی، اسکراب دندانپزشکی زنانه و….. را می توان با جنس هاای مختلفی یافت

آیا بیشتر روز خود را روی پاهای خود می گذرانید؟ آیا زیاد جابجا می‌شوید یا بیشتر اوقات ساکن هستید؟

اگر دائماً در حال حرکت هستید، پارچه‌ای می‌خواهید که به خوبی نفس بکشد و شما را عرق نکند – اما اگر بیشتر اوقات ساکن هستید، ممکن است با مواد سنگین‌تری کنار بیایید.

هنگام حرکت در طول روز، به جای پلی استر یا پنبه، چیزی مانند ابریشم مصنوعی انتخاب کنید. پنبه، در حالی که جاذب است، می تواند ضخیم و داغ باشد، و جذب آن ممکن است باعث شود احساس ناراحتی بیشتری نسبت به چیزی با جذب کمتر داشته باشید.

آب و هوای محلی

اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید، باید به دنبال اسکراب هایی باشید که از الیاف طبیعی مانند پنبه ساخته شده اند تا رطوبت را از بین ببرند و شما را خنک نگه دارند. ساکنان آب و هوای سرد ممکن است بخواهند اسکراب های ساخته شده از مواد مصنوعی مانند پلی استر را در نظر بگیرند، زیرا به گرم نگه داشتن شما کمک می کنند.

خرید اسکراب های مختلف برای فصول مختلف، شایستگی دارد. داشتن اسکراب در پارچه های مختلف می تواند در طول سال احساس راحتی بیشتری نسبت به یک نوع پارچه داشته باشد.

الزامات تمیز کردن

برخی از پارچه ها را می توان با ماشین شستشو و خشک کرد، اما برخی دیگر ممکن است برای جلوگیری از انقباض یا آسیب دیدگی نیاز به خشک کردن دستی داشته باشند.

به عنوان مثال، اسپندکس و ابریشم مصنوعی اگر ماشین لباسشویی خیلی خشن باشد یا خشک کن خیلی داغ باشد، ممکن است به شدت بدشکل شوند. پلی استر بسیار بادوام است، بنابراین تمایل کمتری به جمع شدن یا تسلیم شدن در برابر سایش و پارگی ندارد. پنبه نیز بادوام است. با این حال، خشک شدن بیش از حد می تواند گاهی اوقات باعث انقباض شود.

لباس‌های اسکراب زنانه نیازمدیکال از ترکیبی از پلی استر، اسپندکس و ابریشم مصنوعی استفاده می‌کنند.

پلی استر استحکام و تنفس بیشتری به اسپندکس و ابریشم مصنوعی می دهد. آنها را می توان سرد شست و خشک کرد، اما هرگز سفید و خشک نمی شود.

بیشتر بخوانید: قیمت اسکراب آستین بلند

هنگام خرید اسکراب باید دسترسی به ماشین لباسشویی و انرژی لازم برای شستشوی لباس های خود را در نظر بگیرید.

آیا حاضرید اسکراب های خود را با هوا خشک کنید؟ آیا می خواهید آنها را در خشک کن بیندازید و آن را فراموش کنید؟ پارچه تا چه اندازه می تواند چندین بار شستشو را در ماشین شما با شدت های مختلف تحمل کند؟

اینها همه مواردی است که باید هنگام انتخاب پارچه برای اسکراب خود در نظر بگیرید.

بدن

وقتی صحبت از این می شود که کدام ماده برای اسکراب “بهترین” است، واقعاً به موقعیت منحصر به فرد شما برمی گردد.

بدن ما متفاوت است، همانطور که شرح وظایف ما متفاوت است – و بنابراین، همه ما برای راحت بودن به چیزهای خاصی نیاز داریم.

با این سوبژکتیویته، وقتی تصمیم می گیرید کدام پارچه مناسب شماست، همه چیزهایی را که در بالا ذکر کردیم در نظر بگیرید. شما در طول یک شیفت کاری شلوغ در بال بیمارستان از خود تشکر خواهید کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *