کت سفید

کت سفید که در بین عموم به عنوان کت آزمایشگاهی یا کت سفید دکتر شناخته می شود، کتی است که تا روی زانو می رسد و توسط متخصصانی که در صنعت پزشکی کار می کنند یا افرادی که در آزمایشگاه کار می کنند به نام تکنسین های آزمایشگاهی می پوشند.

این کت سفید به عنوان یک پوشش محافظ عمل می کند و از خراب شدن پارچه خیابان آنها جلوگیری می کند. جدای از آن به عنوان یک لباس فرم ساده برای افرادی که بخشی از حرفه پزشکی هستند کار می کند.

 

 

کمد لباس یک پزشک از ابتدا روپوش آزمایشگاهی نبوده است و علاوه بر این، هرگز سفید نبود. چندین سال پیش، خون‌ریزی یک روش معمول برای انجام درمان پزشکی بود، بنابراین پزشکان لباس سیاه می‌پوشیدند.

این یک انتخاب نسبتاً محبوب بود زیرا می‌توانست لکه‌های خون و سایر آلاینده‌های خطرناک را استتار کند و روپوش ازمایشگاهی مشکی نیز دارای اهمیت سبکی بودند، آنها نمادی از اهمیت این حرفه و همچنین به عنوان یادآور مرگ بودند.

با گذشت زمان، زمانی که دانش مربوط به اهمیت پاکیزگی افزایش یافت، متخصصان مراقبت های بهداشتی به نگاهی متفاوت نیاز داشتند.

به عنوان مثال، رنگ مشکی انتخاب خوبی برای پنهان کردن لکه ها بود، اما میکروب ها را نیز پنهان می کرد و بنابراین، تنظیمات مراقبت های بهداشتی تصمیم گرفتند که همه ملافه ها و لباس های رنگی را با ملافه های سفید و تمیز و روپوش سفید آزمایشگاهی تغییر دهند.

روپوش آزمایشگاهی به سادگی معرف کسانی است که در بخش مراقبت های بهداشتی کار می کنند.

امروز، اگر به آزمایشگاه شیمی، بیمارستان ، آزمایشگاه و غیره مراجعه کنید، همه را می بینید که روپوش آزمایشگاهی پوشیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *