کتهای سفید کوتاه در مقابل بلند: قدهای مختلف به چه معناست؟

معنای کت سفید کوتاه در مقابل بلند، تا جایی که وجود داشته باشد، عموماً توسط یک موسسه پزشکی مشخص می شود. با این حال، کت های کوتاه به طور سنتی ساکنان سال اول را نشان می دهند. زیرا این متخصصان با وجود داشتن مدرک، هنوز در مرحله یادگیری حرفه خود هستند.

معنی سنتی کت سفید کوتاه

به طور معمول، یک کت سفید کوتاه نشان می‌دهد که افراد حرفه‌ای که آن را می‌پوشند، تجربه کمتری نسبت به افرادی که کت سفید بلند می‌پوشند، دارند. در بسیاری از موسسات پزشکی، این بدان معناست که به ساکنین سال اول گفته می‌شود که کت‌های سفید کوتاه، معمولاً طول باسن بپوشند.

سال اول اقامت اغلب به طور مشخص با سال های بعدی اقامت متفاوت است. با وجود داشتن مدرک دکترا، این متخصصان هنوز مقدار قابل توجهی از یادگیری را در حین کار دارند. قابل مشاهده کردن این متخصصان در یک نگاه می تواند به سایر متخصصان موسسه کمک کند تا به راحتی تشخیص دهند چه کسانی ممکن است کمتر با یک روش آشنا باشند و چه کسانی ممکن است نیاز به روش های استاندارد داشته باشند که با جزئیات بیشتر برای آنها توضیح داده شود.

معنی سنتی کت سفید بلند

تنها زمانی که یک پزشک یک سال از دوره رزیدنتی خود را به پایان رساند، به طور سنتی یک کت سفید بلند که تا زانو می رسد می پوشند. اگرچه مطمئناً یک سیاست جهانی نیست، اما به پزشکان با تجربه کار در این زمینه کمک می کند تا در میان متخصصان جدیدتر در یک محیط پزشکی برجسته شوند.

اشاره شده است که بسیاری از بیماران متوجه این تفاوت نمی شوند. در عوض، بیشتر برای کمک به متخصصان پزشکی است که به سرعت سطوح مختلف تجربه را تشخیص دهند. سرعت می تواند در یک محیط پزشکی مهم باشد و مزایایی برای تعیین سریع اینکه چه کسی حداقل یک سال تجربه کار به عنوان پزشک دارد، وجود دارد.

سنت های در حال تحول

جدا شدن کت های سفید کوتاه و کت های سفید بلند بدون بحث نبوده است. برخی از متخصصان خاطرنشان کرده‌اند که این تمایز ممکن است سلسله مراتبی غیرضروری در مؤسساتی ایجاد کند که در آن افراد حرفه‌ای با تجربه کمتر کت‌های کوتاه می‌پوشند.

این به طور بالقوه می‌تواند معایبی داشته باشد در شرایطی که در آن پزشکانی که به‌عنوان کم‌تجربه‌تر علامت‌گذاری شده‌اند، اگر فکر می‌کنند که پزشک با تجربه‌تر اشتباه می‌کند، احتمال کمتری دارد که صحبت کند. پزشکی باید در مورد ارائه بهترین مراقبت به بیماران باشد، صرف نظر از اینکه چه کسی این مراقبت را ارائه می دهد. برخی از موسسات دیگر نیازی به پوشیدن کت های کوتاه از پزشکان کم تجربه ندارند، حتی اگر تمرکز سال اول رزیدنتی همچنان بر یادگیری باشد.

اگرچه مطالعات در مورد این موضوع محدود است، اما معایب کمی برای آستین های کوتاه وجود دارد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آستین های کوتاه یا بالا زده به کاهش انتقال پاتوژن های بالقوه خطرناک کمک می کند.

گزینه های لباس جایگزین برای متخصصان پزشکی

قابل ذکر است که همه متخصصان پزشکی کت سفید نمی پوشند. کسانی که معمولاً هنگام دیدن بیماران این کار را انجام می دهند، اغلب تنها زمانی که می دانند کارهایی را انجام می دهند که برای بیمار سخت نیست، مانند انجام کارهای اداری، لباس های استاندارد تجاری بپوشند.

پزشکان اطفال و روانپزشکان از کت سفید اجتناب کرده اند زیرا برخی از بیماران آن را تهدیدآمیز می دانند. آسایش بیمار به ویژه در این تخصص ها اهمیت دارد، زیرا در صورتی که بیمار پزشک خود را به نحوی مرعوب یا مرعوب بداند، انجام وظایف ممکن است دشوار باشد.

موسسات تغییر سیاست لباس پزشکی خود را برای حذف کامل کت های سفید آغاز کرده اند. به عنوان مثال، دانشکده پزشکی دانشگاه مشترک المنافع ویرجینیا به پزشکان توصیه می کند به جای پوشیدن جلیقه های بدون آستین با پیراهن های آستین کوتاه.

در درجه اول این پزشکان هستند که کت سفید می پوشند. انواع دیگر متخصصان پزشکی مانند دستیاران پزشکی معمولاً از اسکراب استفاده می کنند. اگرچه در گذشته در مورد این موضوع با جزئیات بیشتری صحبت کرده ایم ، اما حقیقت این است که رنگ اسکراب اغلب راه مهمی برای تمایز بین متخصصان است. دستیاران پزشکی اغلب از اسکراب های آبی تیره استفاده می کنند، پزشکان اغلب از اسکراب های آبی روشن یا سبز روشن استفاده می کنند و پرستاران اغلب از اسکراب های شرابی استفاده می کنند.

کدام کت سفید مناسب است؟

به طور کلی، یک پوشش آزمایشگاهی بلند به طور سنتی نشان دهنده یک متخصص پزشکی با تجربه تر است، اگرچه این در کل درست نیست. معنای فعلی طول کت (در صورت وجود) معمولاً مختص یک موسسه است. این یک موضوع جالب است که ارزش تحقیقات بیشتری را دارد و طرفداران موافق و مخالف این سیستم دیدگاه های مختلفی را ارائه می دهند. شما باید دستورالعمل های خاصی را برای مرکز پزشکی خود ایجاد کنید.

رویکرد شرکت در مورد مانتوهای سفید هرچه که باشد، Alsco می تواند به کارکنان شما در لباس های فرم مناسب کمک کند. ما خدمات لباس پزشکی و اسکراب را ارائه می دهیم و به کارکنان پزشکی شما دسترسی آسان به لباس های تمیز، اسکراب و موارد دیگر را ارائه می دهیم. ما همچنین لباس‌هایی را برای اهداف مختلف، از جمله لباس‌های ایزوله، لباس‌های مخصوص کودکان و لباس‌های IV ارائه می‌کنیم.

هنگامی که با ما کار می کنید، ما فرآیند اطمینان از حرفه ای بودن کارکنان شما را ساده می کنیم. امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد پیشنهادات ما بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *