چگونه موهای خود را زیر کلاه اسکراب بپوشانید

بسیاری از پرستاران و پزشکان، به ویژه آنهایی که در جراحی یا سایر محیط های استریل کار می کنند، مجبورند از کلاه های اسکراب استفاده کنند.
شما ممکن است گزاشتن کلاه را دوست نداشته باشید، اما بسته به نقش خود به عنوان یک متخصص پزشکی، ممکن است هیچ انتخابی نداشته باشید.

جای تعجب نیست که کلاه های پرستاری موجود مد نظر شما طراحی نشده باشند اما خرید کلاه اسکراب می تواند به محافظت از شما و اطرافیان شما با کاهش انتشار میکروب ها و کمک به جلوگیری از آلودگی یا آسیب دیدن موهای شما در محل کار کمک کند.

در حالی که می توانید از کلاه های اسکراب برای ایمن نگه داشتن شما و دیگران در حین کار استفاده کنید، ممکن است از اینکه چگونه موهای شما را پس از یک شیفت طولانی محافظت می کنند، قدردان نباشید .

در این مقاله، ما چند مدل موی پرستاری آسان را به شما نشان می‌دهیم که زیر کلاه‌های اسکراب به خوبی قرار می‌گیرند.

چرا کلاه های اسکراب برای پرستاران و پزشکان مهم هستند؟

اگر اسکراب های بیمارستانی را از ما خریداری نمودید ، ممکن است با کلاه اسکراب ارائه شوند.

اگر از خود بپرسید که آیا باید آن را با روسری بپوشید، متوجه می شویم. این دقیقاً همان چیزی نیست که شما آن را برجسته ظاهر خود می نامید، اما متخصصان مراقبت های بهداشتی به دلیل خوبی از کلاه های اسکراب استفاده می کنند.

 • محافظت از بیمار: مو و پوست سر شما می تواند حاوی میکروب باشد (مثل بقیه)، بنابراین استفاده از کلاه اسکراب جراحی به جلوگیری از انتشار آنها به بیماران کمک می کند  اقدامات قبل از جراحی به این کلاه ها برای حفظ یک محیط استریل نیاز دارند.
 • حفاظت شما: این یک خیابان دو طرفه است. کلاه های اسکراب نیز از شما در برابر میکروب های مضر محافظت می کنند.
 • دید: کلاه های اسکراب موهای بلند یا چتری را از صورت شما دور می کند و به شما کمک می کند در محل کار بهتر ببینید و در طول روز راحت بمانید.

نکاتی برای زیبا نگه داشتن موهایتان زیر کلاه اسکراب

خبر خوب موی کلاه اجتناب ناپذیر نیست در اینجا چند نکته در مورد نحوه پوشیدن کلاه دندانپزشکی زنانه و چند مدل موی که در زیر کلاه که باعث می شود موهای شما در پایان روز تقریباً به همان زیبایی در ابتدا ظاهر شوند:

 1. با موهای خشک شروع کنید: اجازه دهید موهایتان در هوا خشک شوند یا زمانی را برای سشوار کشیدن قبل از رفتن به محل کار اختصاص دهید. اگر کلاه اسکراب خود را در حالی که موهایتان خیس است بپوشید، احتمالاً در هر جایی که کلاه به خوبی جا می شود، فرورفتگی هایی خواهید داشت.
 2. موهای خود را تازه کنید: ما می دانیم که استراحت شما ارزشمند است، اما در حالی که یک ثانیه در حمام می گذرانید، موهای خود را آرام کنید و هر محصول حالت دهنده ای را که ممکن است در صبح استفاده کرده اید دوباره استفاده کنید تا حجم ریشه را افزایش دهید.

  بسته به نوع موی خود، ممکن است بتوانید با کشیدن یک شانه مرطوب روی آن نواحی، فرورفتگی ها را اتو کنید. اگر موهایتان زیر کلاه اسکرابتان چرب می شود، مقداری شامپوی خشک همراه خود بیاورید که بتوانید از آن برای طراوت بخشیدن به ریشه هایتان استفاده کنید.

 3. مدل موی مناسب برای کلاه انتخاب کنید: موهای کوتاه زیر کلاه بهتر است زیرا می توانید به راحتی آن را با محصولات حالت دهنده در طول روز یا بعد از کار اصلاح کنید. اگر دوست دارید قیچی برش یا باسن بپوشید، می‌گوییم آن را انتخاب کنید! به هر حال، هیچ مدل مویی قابل کنترل‌تر از مدلی نیست که موی کمی داشته باشد یا اصلاً بدون مو باشد.
 4. مدل موی کلاهک اسکراب بپوشید:  اگر برای کوتاه کردن موهای بلند خود آماده نیستید، اما هنوز به راه حلی برای نحوه پوشیدن موهای خود برای جراحی نیاز دارید، مدل مویی بپوشید که از موهای شما محافظت کند. بستن موها به صورت بافتنی گزینه خوبی است.
  قیطان‌ها موهای شما را مرتب نگه می‌دارند و همچنین می‌توانند جلوه‌ای موج‌دار، فر یا حتی صاف‌کننده برای برخی از بافت‌های مو ایجاد کنند، وقتی موهایتان را در پایان روز تکان دهید.
  چه کسی فکرش را می‌کرد که می‌توانید در حین کمک به پزشک در جراحی، می توانید با کلاه اتاق عمل کار کنید؟
 5. بهترین کلاه اسکراب را برای سر خود تهیه کنید: نمی دانید چگونه موها را زیر کلاه اسکراب قرار دهید؟ کلاه اسکرابی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. از چروک شدن موهایتان با کلاهی که خیلی تنگ است جلوگیری می کنید.
  کلاه های اسکراب نیز سبک های مختلفی دارند و برخی از انواع آن ممکن است فشار کمتری به موی شما وارد کنند.
 6. کلاه های به سبک بوفه ممکن است بهترین کلاه جراحی برای موهای بلند باشند.
 7. مواد کلاه خود را در نظر بگیرید: همچنین به یاد داشته باشید که تناسب همه چیز نیست. پارچه های نرمی را انتخاب کنید که برای موهای شما خشن نیستند یا مزایای بیشتری مانند عرق زدایی ارائه می دهند.
 8. از بهترین ها بیاموزید: همه از جایی شروع می کنند. اگر در مانور دادن موهایتان روی کلاه خود مشکل دارید، همسالان با تجربه خود را فراموش نکنید که دوست دارند نکات گام به گام را به اشتراک بگذارند.
  بیشتر بخوانید: لباس فرم سالن ماساژ
  و اگر هیچ کس دیگری در محل کار نوع موهای شما را به اشتراک نمی گذارد، خواه موهای ضخیم باشد یا موهای مجعد، همیشه می توانید به انجمن پرستاران آنلاین مراجعه کنید . حتی ممکن است یک آموزش ویدیویی کامل در مورد نحوه صحیح قرار دادن کلاهک اسکراب به طوری که به خوبی و در عین حال راحت جا بیفتد، بیابید.
 9. از یک لایه محافظ استفاده کنید: بسته به نوع کلاه اسکرابی که استفاده می کنید، ممکن است بتوانید یک روسری ابریشمی زیر آن قرار دهید. این لایه می تواند از سطح موهای شما محافظت کند.
  این روزها حتی می توانید چند کلاه اسکراب از ابریشم یا ساتن پیدا کنید و اگر محل کار شما اجازه دهد، از موهای شما محافظت می کند و با ست کردن هم قیمت لباس اسکراب زنانه به خودی خود یک مدل مد روز لاکچری است.

ما هرگز دست کم نمی گیریم که چقدر برای شما مهم است که هنگام کار احساس خوبی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه اسکراب ها را باید انتخاب کرد

به همین دلیل است که ما اسکراب های با کیفیت می سازیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه در حین کار بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید، به بررسی مجدد ادامه دهید. آیا به کلاه اسکراب ضد میکروبی با کیفیت بالا و تنفسی نیاز دارید ؟ ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *