الگوی کلاه اسکراب جراحی

این روز ها با آفزایش و توسعه یادگیری آنلاین، شروع به یادگیری دوره های متعدد هنری و فنی میکنند. از این رو عده زیادی نیز در زمینه خیاطی و طراحی دوخت مشغول به یادگیری شده اند. در میان این افراد عده ای هم به سمت یادگیری برش و دوخت البسه بیمارستانی مشغول شده و وارد این حوزه کاری شدند.

یکی از محصولاتی که دوخت آن برای افراد علاقه مند به حوزه پزشکی و بیمارستانی جذاب است، کلاه اسکراب می‌باشد.  الگوی کلاه اسکراب و الگوی کلاه دندانپزشکی در گوگل و آموزش دوخت آن در آپارات فراوان است و به لحاظ تنوع در طرح های کلاه اسکراب الگو ها نیز متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال کلاه اسکراب کراواتی، کلاه اسکراب کشی، کلاه اسکراب فانتزی و … داریم که پشت آن ها با بند یا کش قابل تنظیم است و تا حدودی سایز و الگوی آن‌ها متفاوت می‌باشد.

خریداران و فروشندگان جهت خرید و تهیه بهترین و ارزانترین کلاه اسکراب جراحی برای بیمارستان و کلینیکها بهتر است آن را از تولید کنندگان تجهیزات پزشکی تهیه کنند.
نیاز مدیکال از اصلی ترین مراکز پخش انواع اسکراب پزشکی می باشد که پس از تولید آن را با کیفیتی برتر و نرخ ارزان بصورت مستقیم به فروش می رساند.

مراکز پخش کلاه اسکراب جراحی

آشنایی با نحوه تولید کلاه اسکراب جراحی

کلاه اسکراب جراحی برای رعایت بیشتر بهداشت و جلوگیری از انتقال بیماری های مربوط به مو و سر استفاده شده و با توجه به نوع تجهیزات و ماشین های مخصوص و به روش های مختلف تولید می شود.

پارچه مناسب برای تهیه کلاه جراحی معمولا از جنس پنبه یا ویسکوز است که مانع از ورود میکروب و عبور جریان هوا می شود. برای این پارچه الگوی مخصوص کلاه اسکراب طراحی و روی پارچه پیاده می شود.

آشنایی با نحوه تولید کلاه اسکراب جراحی

دوخت کلاه جراحی در اغلب موارد به کمک دستگاه های مجهز و تمام اتوماتیک انجام می گیرد. مراحل دوخت و چین دار کردن لبه های کلاه را دستگاه انجام می دهد.

این دستگاه تمام مراحل تولید کلاه را به صورت اتوماتیک و بدون اینکه نیازی به دخالت و کمک دست باشد انجام می دهد. این ماشین راندمان خوب و سرعت زیادی دارد و می تواند حجم انبوهی از کلاه را در مدت زمان کم تولید کند.

بیشتر بخوانید: کلاه جراحی پارچه ای زنانه

مرجع خرید کلاه بیمار نایلونی

کلاه بیمار نایلونی از لوازم ضروری در همه بیمارستان ها است و از این رو مراکز متعددی به تولید آن می پردازند. تولید و خرید و فروش آن از رونق خوبی برخوردار است. برای خرید انواع کلاه بیمار نایلونی راه های مختلفی وجود دارد:

اولین و بهترین مرجع خرید کلاه بیمار نایلونی تولید کنندگان هستند چرا که پس از تهیه کلاه بیمار نایلونی باکیفیت به فروش آن می پردازند. در این صورت هم می توان کلاه بیمار مرغوب به دست آورد و هم اینکه به دلیل نبود هیچ واسطه ای قیمت کمتری بابت خرید کلاه نایلونی پرداخت کرد.

بسیاری از سایت های بزرگ مجازی و از جمله سایت حاضر که از دیگر مراجع خرید کلاه دندانپزشکی زنانه هستند نیز در کار خرید و فروش عمده و جزئی کلاه بیمار صادراتی فعالیت دارند.

مرجع خرید کلاه بیمار نایلونی

متقاضیان می توانند برای سفارش کلاه اسکراب به این مراکز مجازی مراجعه کنند و در اسرع وقت به کالای خود دست یابند. در خرید مجازی دلالی وجود ندارد تا باعث افزایش قیمت کلاه شده و از این جهت هزینه های خرید کمتر می شود.

الگوی کلاه اسکراب کلاسیک

این کلاه اسکراب سبک کلاسیک است. دارای کش در پشت است که پوشیدن آن را سریع و آسان می کند.

اگر موهای متوسط ​​یا  بلند دارید گزینه‌ی مناسبی است، همچنان می توانید دم اسبی را در پشت این کلاه قرار دهید.

بیشتر بخوانید: کلاه اتاق عمل

اگر تجربه خیاطی داشته باشید می توان گفت تولید این کلاه  برای شما نسبتاً آسان است.


بیشتر بخوانید: خرید کلاه جراحی

لوازم مورد نیاز کلاه اسکراب کلاسیک:

  • چاپگر برای چاپ الگو
  • قیچی کاغذ برای برش الگو
  • نوار به نوار ورق های الگوی نواری با هم
  • تشک برش و برش چرخشی برای پارچه یا قیچی پارچه نخ
  • چرخ خیاطی
  • 45 سانتی متر پارچه. (پارچه نخی مورد علاقه من است)
  • خط کش برای اندازه گیری کش
  • 13 سانتی متر کش 1.5 سانتی متری ( کشی استفاده کنید که نسبتاً ضخیم است زیرا قوی تر است)
  • نوعی ابزار علامت گذاری پارچه
  • پین (سوزن ته گرد)


در تصویر بالا نمایی از پشت کلاه اسکراب کلاسیک با کش را مشاهده می کنید. توجه کنید جلوی کلاه به نظر می رسد که یک نوار پارچه جداگانه برای لبه آن دوخته شده که در واقع فقط پارچه تا شده و دوخته شده است.

نمای پشت: قسمت میانی که جمع شده است اجازه می دهد تا لبه ها به سمت بالا برگردند در حالی که پشت آن باز نمی شود.

اگرچه دو دهانه کوچک در پشت وجود دارد که باعث می‌شود هنگام ایجاد لبه، قسمت میانی بالا نرود، آن‌ها در چین ها پنهان می شوند و یده نمی شوند.

دستورالعمل گام به گام کلاه اسکراب کلاسیک

در اینجا دستورالعمل های گام به گام وجود دارد که باید به شما کمک کند تا کلاه اسکراب کلاسیک خود را با کش بدوزید. این کلاه از دو تکه،  قطعه باریک بلند که به عنوان “جلو” و قطعه دایره ای بزرگ که به عنوان “بالا” در نظر گرفته شده است، تولید می شود.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس اسکراب زنانه

ابتدا الگو را دانلود کرده و سپس پرینت بگیرید. صفحات را همانطور که در  الگو مشخص شده است به هم بچسبانید. الگو را روی خطوط ثابت برش دهید.

مرحله 1: تکه های الگو را مطابق دستورالعمل روی پارچه ها قرار دهید و پارچه را برش دهید.
مرحله 2: با تا کردن لبه روی 0.5 سانتی متر و فشار دادن با اتو، دستورالعمل ها را مانند روی قطعه الگوی “بالا” دنبال کنید.
مرحله 3: آن را روی 0.5 سانتی متر دیگر تا کنید و دوباره با اتو فشار دهید.
مرحله 4: حالا این چین‌ها را نزدیک به لبه بخیه بزنید (در تصویر زیر مشاهده می‌کنید)

مرحله 5:  لبه پایینی “قطعه جلویی B” را 0.5 سانتی متر به سمت بالا تا کنید و با اتو فشار دهید. اکنون آن را 2 سانتی متر دیگر تا کنید و فشار دهید. فعلا این را خیاطی نکنید.  بعدی باز شدن دوباره اکنون زمان آن است که خطوطی را در جایی که می خواهید کش را لنگر بیاندازید ایجاد کنید. یک خط 8 سانتی متر از لبه سمت چپ و 8 سانتی متر از لبه سمت راست “قطعه جلویی B” ایجاد کنید. (برای اینکار می توانید از خودکار مارک پارچه استفاده کنید که با آب پاک می شود).

بیشتر بخوانید: کلاه جراحی پارچه ای زنانه

مرحله 6.   فعلاً مراحل 6 و 7 را فقط از یک طرف انجام دهید. کش را روی پارچه قرار دهید که کمی روی خط روی هم قرار گیرد. همانطور که می بینید من این کار را در سمت چپ انتخاب کردم.

ادامه مراحل تولید کلاه اسکراب کلاسیک

مرحله 7. کش را به سمت بالا تا کنید. مراقب باشید که در حین انجام این کار، کش حرکت نکند. حالا از یک پین برای نگه داشتن کش در جای خود استفاده کنید یا با دست  محکم نگه دارید تا مطمئن شوید که کش در چرخ خیاطی شما جابه جا نمی شود. با استفاده از کوک زیگ زاگ، خط مشخص شده را مانند تصویر پایین بدوزید.
مرحله 8: قسمت جلویی و قسمت بالایی را کنار هم قرار دهید. سمت راست پارچه باید رو به روی هم باشد. قسمت جلویی باید در بالا باشد.
 چندین پین را برای نگه داشتن پارچه ها در کنار هم ، قرار دهید. ممکن است لازم باشد قسمت جلویی را کمی بکشید تا دور شکل دایره‌ای قسمت بالایی را پوشش دهد. پارچه کمی کشش دارد، بنابراین انجام این کار دشوار نیست.
بیشتر بخوانید: کلاه پرستاری پارچه ای
حالا دو تکه را با استفاده از یک دوخت مستقیم و جای درز 0.5 سانتی متری به هم بدوزید. اکنون به عقب برگردید و لبه آن را با زیگ زاگ بدوزید تا از ساییدگی جلوگیری شود.
مرحله 9: مراحل 6 و 7 را تکرار کنید اما از طرف دیگر. (توجه کنید من تصویری از این ندارم). در این مرحله لبه پایینی “قطعه جلویی B” توسط الاستیک به هم متصل می شود. “دم” “قطعه A بالا” هنوز شل می شود.
 
مرحله 10: لبه پایینی کلاه را تا انتهای آن به لبه بدوزید.
مرحله 11:  اکنون زمان ایجاد لبه است. لبه پایینی را به سمت جلوی کلاه به سمت بالا بچرخانید. من دوست دارم در این مرحله به آن پرس با اتو بدهم. اکنون در محل نزدیک به لبه به پایین کوک بزنید.

 مرحله 12:   زمان کار روی لبه پایینی “تکه بالایی A”  ابتدا این لبه را 0.5 سانتی متر به بالا اتو کنید. سپس 1.5 سانتی متر دیگر را تا کنید و دوباره اتو کنید. (در مرحله 5 لبه پایینی «قطعه جلویی B» را دقیقاً به این ترتیب اتو کردید)  زمان آن است که فلپ کوچک پایین «قطعه A» را با کشی که داخل آن قرار دارد بدوزید.

بیشتر بخوانید: خرید گان پزشکی قابل شستشو

نکات تکمیلی

توجه: وقتی این کلاه را دوختم، مرحله 12 را قبل از مرحله 11 انجام دادم. کار می کند اما باید کش را کمی کار کنید تا آن را برگردانید، زیرا از قبل در قسمت وسط قرار دارد. بعداً متوجه شدم که انجام آن به ترتیبی که توضیح دادم منطقی تر است.

حالا کلاه را امتحان کنید. چه حسی دارد؟ اگر احساس کردید کمی شل شد، به یکی از دهانه های پشت بروید، کش را بکشید.

بیشتر بخوانید: قیمت کلاه اتاق عمل طرح دار

کش را داخل چرخ خیاطی قرار دهید و کمی آن را بدوزید. دوباره آن را امتحان کنید. امیدوارم به تناسب کامل دست پیدا کرده باشید. به یاد داشته باشید،  آن را خیلی تنگ نکنید.

الگوی کلاه اسکراب کلاسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *