عوامل موثر در انتخاب لباس مناسب برای شیردهی

در انتخاب لباس مناسب شیردهی، مطمئن شوید که لباس شما برای تغذیه نوزاد راحت و کاربردی است، به خصوص در روزهای اول که در محاصره خانواده و دوستان هستید و می خواهید احساس اطمینان و آرامش داشته باشید.

انتخاب لباس شیردهی نوزاد

باید در انتخاب لباس مناسب شیردهی به عامل گوناگونی که می تواند در روند شیردهی موثر باشد دقت نمایید.

1.  لباس شب یا پیژامه؟

آن چند ساعت و چند روز اول پس از تولد نوزاد، بدن شما را کمی خسته می کند! با پوشیدن لباس شب شیردهی به جای پیژامه می توانید به خود آزادی حرکت بدهید و آسوده خاطر باشید.

بیشتر بخوانید: گان شیردهی

این لباس ها به گونه ای طراحی شده اند که شما حتی می توانید از آن ها در ماه های آخر بارداری نیز استفاده نمایید لباس خواب شیردهی یک گزینه عالی قبل از تولد و برای ماه های آینده است، اما مطمئناً به لباس خواب شبانه نیاز خواهید داشت.

2.آستین بلند، کوتاه یا بدون آستین؟

بسته به زمان سال و ترجیح شخصی شما، ممکن است یکی را بر دیگری ترجیح دهید، آنچه مطمئن است این است که نمی خواهید احساس کنید بازوهایتان خیلی منقبض شده اند، بنابراین مطمئن شوید که طرح مناسبی را انتخاب کرده اید.

3. نوع پارچه

یک پارچه کشباف نرم  با محتوای پنبه بالا شما را  شاداب نگه می‌دارد، آن را با یک لباس مجلسی سبک نیز ترکیب کنید و همه چیزهایی را که برای آن شب‌های شلوغ پیش رو نیاز دارید، خواهید داشت!

4. رنگ و طرح پارچه

الگوها، چاپ‌ها و رنگ‌های تیره‌تر به پنهان کردن هرگونه نشتی غیرمنتظره بسیار بهتر از رنگ‌های مات یا روشن کمک می‌کنند.

لباس‌های شیردهی دسترسی آسانی به شیردهی دارند، مانند زیپ‌ها و دکمه‌ها، که مادران می‌توانند به راحتی آن‌ها را با یک دست باز کنند تا براحتی به سینه‌های خود دسترسی پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:  لباس اسکراب بارداری

مهم نیست که نوزاد شما در نیمه های شب یا در یک مکان عمومی به شیر مادر نیاز دارد، لازم نیست منتظر لحظه یا مکان مناسب برای شیر دادن به کودک خود باشید. فقط از لباس های مناسب شیردهی  استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *