طراحی مجدد لباس بیمارستانی توسط نیاز مدیکال

طراحان شرکت پوشاک بیمارستانی نیازپوش و نبازمدیکال همکاری کرده‌اند تا لباس بیمار نخی تولید کنند که پوششی را فراهم می‌کند و در عین حال به پزشکان امکان دسترسی ضروری به بدن را نیز می‌دهد.

این لباس که سال گذشته توسط دانش‌آموزان مدرسه طراحی نیویورک طراحی شد، پنج طرح را برای نیازهای مختلف بیمار ترکیب می‌کند – دسترسی IV، گان شیردهی، دور سنجی، چاقی و بستری.

این لباس بیمارستانی پارچه ای که از ترکیب تنفسی پنبه و پلی استر ساخته شده است، دارای یک پلیسه محافظ در پشت برای دسترسی به پایین تنه است، در حالی که سیستمی از گره‌ها و گیره‌های آسان در داخل و خارج مانتو اجازه می‌دهد تا قسمتی از لباس را ببندید. قرار گرفتن در معرض در هر دو طرف بدن.

آستین های پهن با چهار گیره پلاستیکی دسترسی آسان به بازوها را برای قرار دادن IV برای پزشکان فراهم می کند و
دو گیره در قسمت بالای پشت گردن امکان دسترسی به قسمت بالایی پشت را فراهم می کند.

جیب های کناری را می توان برای نگهداری وسایل شخصی خود بیمار استفاده کرد در حالی که دستگاه های مانیتورینگ را می توان از طریق یک جیب جلویی متصل کرد.

لباس نهایی از بین تعدادی نمونه اولیه که توسط دانش آموزان در طول دوره سال گذشته تولید شده بود انتخاب شد.

به‌عنوان موفق‌ترین نمونه اولیه، لباس پنج در یک انتخاب شد تا با کمک Care+Wear – یک شرکت پوشاک بیمارستانی که در سال 2014 با هدف تولید لباس‌های کاربردی و مد روز تأسیس شد، توسعه یافته و به بازار معرفی شود.

چایتنیا رازدان، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Care+Wear، گفت: «شرکت ما بر اساس وعده بهبود تجربه بیمار تأسیس شد. “وقتی به یک موسسه مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنید، تجربه شما از لحظه ای شروع می شود که به شما گفته می شود لباس بیمارستان بپوشید.”

قیمت گان پارچه ای

او ادامه داد: «با همکاری با پارسونز و همکاری با بیماران و پزشکان، می‌دانستیم که می‌توانیم نسخه بهتری از آنچه در دسترس است ایجاد کنیم تا بیماران در حین درمان، محافظت شوند و احساس کرامت داشته باشند.»

روپوش آبی روشن در ارتباط با بیماران، طراحان مد، پرستاران، پزشکان، رهبران بیمارستان و کارشناسان شستشو طراحی و توسعه داده شد که در تمام مراحل طراحی، مشاوره و بازخورد ارائه کردند.

لوسی جونز و بریتانی دیکینسون کلاس را رهبری کردند و به دانش آموزان کمک کردند تا لباس هایی بسازند که آسایش و وقار بیماران را در بیمارستان تضمین می کند و در عین حال آنها را تشویق می کنند تا چرخه عمر لباس را از تولید تا حمل و نقل، ذخیره سازی، تجربه کاربری، شستشو و دفع را در نظر بگیرند.

مدیر اجرایی نیاز مدیکال این دوره کاملاً منحصربه‌فرد بود زیرا به دانش‌آموزان یک پروژه طراحی در دنیای واقعی داد که به حل یک مسئله مبرم کمک می‌کرد و در واقع وارد تولید انبوه می‌شد.»

او ادامه داد: «برنامه درسی پارسونز بر آموزش استراتژی‌های طراحی مبتنی بر سیستم‌ها و کاربر محور به دانش‌آموزان متمرکز است که می‌تواند بر تغییرات واقعی در جهان تأثیر بگذارد، و ما مفتخریم که در این ابتکار حیاتی با Care+Wear همکاری می‌کنیم.»

همچنین با هدف بهبود تجربه بیمار،  فارغ‌التحصیل آکادمی طراحی آیندهوون،  آلیسا ریس، یک  سیستم داخل وریدی ایجاد کرد که می‌توان آن را پوشید و به افرادی که در بیمارستان هستند آزادی بیشتری برای حرکت می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *