رنگ های یکنواخت کارکنان و معنی آنها

رنگ‌ها اغلب معانی مشخصی ندارند (اگرچه برخی صنایع ممکن است رنگ‌های یکنواخت را تنظیم کنند)، اما برخی از رنگ‌ها با احساسات یا برداشت‌های خاصی به ناظر مرتبط هستند. یک کسب‌وکار عموماً در رنگ‌هایی که برای یونیفرم استفاده می‌کند، آزادی عمل قابل‌توجهی دارد و باید سیستمی را در همان ابتدا ایجاد کند که منطقی و سازگار با خود باشد.

طراحی یک سیستم کدگذاری که کار می کند

مگر اینکه در صنعتی فعالیت می کنید که در آن پوشاک با کد رنگی تنظیم می شود، رنگ یونیفرم به طور کلی به مشاغل فردی بستگی دارد. با این حال، رنگ‌ها به روش‌های خاصی به طور گسترده درک می‌شوند. به این ترتیب، احتمالاً متوجه رنگ‌های خاصی می‌شوید که در لباس‌های فرم رایج‌تر هستند.

رنگ‌هایی که یک شرکت برای یونیفرم‌های خود استفاده می‌کند باید نحوه درک مشتری از کارمند را تغییر دهد. کد رنگی که یک شرکت استفاده می کند باید برای نیازهای آن شرکت منطقی باشد.

توجه داشته باشید که هر کارمندی در یک شرکت لزوماً به یک یونیفرم با کد رنگی منحصر به فرد برای نقش خود نیاز ندارد. برای مثال، یک شرکت ممکن است برخی از کارمندان (مخصوصاً مدیران اجرایی) را مجبور کند که کت و شلوارهای دلخواه خود را بپوشند و نه هر لباس فرم خاص و اجباری شرکت. برخی از کارمندان، مانند باغبان‌ها و باغبان‌ها، ممکن است لباس‌هایی با رنگ مشابه داشته باشند.

کاربردهای بالقوه برای رنگ های مختلف یکنواخت

برخی از رنگ های رایج مورد استفاده برای لباس های فرم شرکت عبارتند از:

مشکی

سیاه اغلب به عنوان رنگ قدرت و اقتدار در نظر گرفته می شود . همچنین اغلب این تصور را ایجاد می کند که پوشنده نخبه یا پیچیده است. این یک رنگ یکنواخت رایج است که به راحتی تهیه می شود زیرا یونیفرم های مشکی از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر هستند.

بسیاری از شرکت ها از رنگ مشکی استفاده می کنند تا این تصور را ایجاد کنند که خدمات نخبه و حرفه ای ارائه می دهند. همچنین می‌توان از این رنگ برای کسانی که در موقعیت‌های اقتدار یا مجری قوانین هستند، مانند رهبران و محافظان استفاده کرد.

قرمز

رنگ قرمز با احساسات بسیاری از جمله اشتیاق و پرخاشگری مرتبط است. در زمینه یک کسب و کار، اغلب به عنوان یک رنگ “تماس برای عمل” در نظر گرفته می شود که به جلب چشم و حفظ توجه مردم کمک می کند. قرمز یک رنگ یکنواخت نسبتا رایج است، به ویژه در شرکت هایی که لوگوی آنها به طور برجسته قرمز است. این می تواند رنگ خوبی برای کسانی باشد که به طور کلی دارای نقش های مشتری هستند، مانند کسانی که میزهای کمک را اداره می کنند.

رنگ صورتی

احساساتی که ما با رنگ صورتی مرتبط می کنیم در طول زمان از نظر فرهنگی تکامل یافته است. اگرچه هنوز اغلب به عنوان یک رنگ زنانه در نظر گرفته می شود، افراد از هر جنسیت به طور فزاینده ای از آن استفاده می کنند. همچنین با شفقت و توانایی پرورش همراه است.

از بسیاری جهات، رنگ صورتی را می توان در همان نقش هایی که قرمز پوشیده اند استفاده کرد. همچنین می تواند احساس تمیزی را به وجود آورد و برای کسانی که با غذا کار می کنند انتخاب نسبتا خوبی است.

رنگ زرد

زرد اغلب یک رنگ شاد نامیده می شود. پر جنب و جوش و با صدای بلند است. بسیاری از مردم متوجه می شوند که توجه آنها را جلب می کند و به تقویت روحیه آنها کمک می کند.

اگرچه برای رنگ اصلی یونیفرم تا حدودی غیرمعمول است، اما می‌تواند رنگ خوبی برای نقش‌هایی باشد که ایمنی در آن‌ها نگران‌کننده است، زیرا می‌تواند تشخیص دادن کارگر را آسان کند، با این فرض که محیط اطرافش رنگی مشابه ندارد. با این حال، به یاد داشته باشید که در شرایطی که ایمنی یک نگرانی عمده است، مانند زمانی که یک کارمند در نزدیکی ماشین آلات سنگین کار می کند، لباس زرد نباید جایگزین جلیقه های ایمنی واقعی و وسایل مشابه شود.

نارنجی

نارنجی تداعی های زیادی با زرد دارد و اغلب به عنوان رنگی گرم و شاد در نظر گرفته می شود. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که رنگ نارنجی می‌تواند با تقویت روحیه و ترویج مکالمه روی افراد تأثیر بگذارد.

یونیفرم نارنجی ممکن است در هر نقشی که می خواهید یک کارمند به طور منظم با مشتریان تعامل داشته باشد، از فروشندگان گرفته تا کسانی که یک میز کمک را اداره می کنند، مفید باشد. همچنین یک رنگ ایمنی نسبتاً خوب است زیرا در بسیاری از محیط‌ها تقریباً از راه دور قابل مشاهده است، بسیار شبیه به رنگ زرد.

سفید

بسیاری از مشاغل از رنگ سفید برای نماد عدالت و برابری استفاده می کنند. همچنین احساس تمیزی را به وجود می آورد. هر لکه ای روی لباس سفید آشکار است، بنابراین یک لباس فرم سفید که به خوبی نگهداری شده باشد می تواند به ویژه تمیز و پوشنده آن کاملاً بهداشتی به نظر برسد.

در عین حال، رنگ سفید گاهی اوقات می تواند با احساس عقیمی خشن و دوری همراه باشد. معمولاً در نقش‌های پزشکی و تهیه غذا استفاده می‌شود، جایی که این تصور که کارگر در رفتار خود تمیز و اخلاقی است می‌تواند به کاهش مشتریان یا مشتریان مضطرب کمک کند.

کجا انتخاب رنگ را اولویت بندی کنیم

توانایی رنگ ها برای تغییر نحوه درک افراد از یک موجودیت خاص، به خوبی مستند شده است، اما فقط تا حدی مشخص. رنگ می تواند بر نحوه درک افراد از کارکنان یک شرکت تأثیر بگذارد در حالی که به طور همزمان به کارکنان کمک می کند تا به سرعت نقش کارمند دیگری را حتی از راه دور شناسایی کنند.

یک شرکت از تصمیم گیری در مورد رنگ های یکنواخت برای کدام نقش ها در اوایل و چسبیدن به آن رنگ ها سود می برد تا بتواند یک سیستم کدگذاری رنگی منسجم و کاملاً درک شده ایجاد کند که هم کارمندان و هم مشتریان بازگشته بتوانند آن را درک کنند. این بدان معنا نیست که رنگ ها و طرح های یونیفرم نمی توانند تکامل یابند. در عوض، تغییرات در سیستم باید به دلایلی انجام شود، زیرا آنها از افراد می خواهند که سیستم را در صورت تغییر بیش از حد بنیادی دوباره یاد بگیرند.

نتیجه

در حالی که برخی از کسب و کارها ممکن است از خرید مستقیم لباس های خود سود ببرند، مهم است که در نظر بگیرید که آیا اجاره ممکن است برای شرکت شما مفیدتر باشد یا خیر. این موضوعی است که در گذشته با جزئیات بیشتری در مورد آن بحث کرده ایم و ارزش خواندن در مورد مزایا و معایب هر رویکرد را دارد.

اگر می‌خواهید درباره خدمات اجاره لباس لباس آلسکو بیشتر بدانید، اینجا را کلیک کنید . با بیش از 130 سال تجربه، ما می‌توانیم با لباس‌های اجاره‌ای خود به شما در کاهش گردش مالی کارکنان، هزینه‌های نگهداری و موارد دیگر کمک کنیم. اگر تغییری در رنگ لباس کارمندان خود ایجاد کنید، زمانی که یونیفرم های خود را اجاره می کنید، تلاش بسیار کم هزینه تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *