خرید اسکراب پزشکی

اسکراب پزشکی نوعی از پوشش پزشک می باشد که معمولا از جنس نخ و پنبه تولید می شود. این نوع پوشش به منظور جلوگیری از انتقال آلودگی های محیط درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکراب پزشکی

به طور معمول در یک محیط “اسکراب” (استریل) پوشیده می شوند، و به همین دلیل به اسکراب شهره می باشند. اسکراب معمولا دو تکه است شامل پیراهن آستین کوتاه به همراه شلوار می باشد که توسط پزشک و کادر اتاق عمل پوشیده می شود. معمولا اسکراب هایی با جنس پنبه به دلیل خاصیت نرم و قال تنفس بودن انتخاب مناسبی بشمار می رود. زیرا این از جنس از پارچه عرق را جذب کرده و بدن را خنک نگه می دارد از ای رو انتخاب مناسبی برای کادر درمان می باشد.

اسکراب پزشکی

آن ها برای استفاده در اتاق های عمل در رنگ های سبز و آبی تیره و روشن تولید می شود. انتخاب این دو رنگ برای لباس پزشک در اتاق عمل بیشتر به سبب ایجاد تمرکز و عدم خستگی چشم پزشک در مدت زمان عمل جراحی می باشد. استفاده رنگ در اسکراب ها در موارد گوناگون معمولا به این صورت می باشد که پزشکان لباس آبی تیره، پرستاران آبی ملایم تر، جراحان سبز می پوشند، مسئولین پذیرش خاکستری می پوشند، تکنسین ها خرمایی  می پوشند.

اسکراب های پزشکی در دو دسته اسکراب های پزشکی مردانه و اسکراب های پزشکی زنانه تولید می شوند. اسکراب های مردانه گشادتر و با طول بالاتنه بلندتر  از نمونه های زنانه تولید می شوند. می توان گفت اسکراب های زنانه از تناسب اندام بهتری برخوردار می باشند.

انواع اسکراب جراحی مردانه:

  • اسکراب مردانه یقه دار
  • اسکراب مردانه بدون یقه

در قسمت یقه اسکراب های یقه دار از دکمه و زیپ استفاده می شود و در نمونه های بدون یقه، یقه به گونه ای طراحی می شود که سینه را پوشش دهد.

انواع اسکراب جراحی زنانه:

  • اسکراب دکمه دار مانتویی
  • اسکراب جلو بسته

این اسکراب ها به همراه شلوار عرضه می شوند که شلوارها دارای کمر کش و دارای جیب می باشند.

 

اسکراب لباس فرم کلینیک

البته باید در نظر داشت که امروزه  برای استفاده غیر از اتاق جراحی اماکن بهداشتی از جمله کلینیک ها در رنگهای متنوع دوخته می شود. حتی اسکراب هایی طرح دار برای کادر درمان مراکز بهداشتی طراحی و تولید و ارائه می شود. به طور مثال در مراکز درمانی کودکان برای ارتباط بهتر کودکان با محیط و کادر درمان پوشش اسکراب هایی با طرح های مورد علاقه کودکان انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه می توان گفت اسکراب هایی که به غیر از مصرف پزشک در محیط های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد دارای رنگ ها و طرح های متفاوتی می باشد.

اغلب اسکراب ها بدون پوشش زیری مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه بخواهید در برابر سرما از پوشش زیری استفاده کنید بهتر است از  زیر پیراهن های اسکراب با رنگ های خنثی در دو حالت آستین بلند و آستین کوتاه استفاده نمایید. اما در نظر داشته باشید این پوشش زیری  آستین بلند با احتمال بیشتری در معرض  آلودگی های محیط قرار می گیرد و توصیه می شود در انتخاب آن ها محیط مورد استفاده را لحاظ نمایید.

بهترین پارچه برای اسکراب پزشکی چیست؟
پلی استر انتخاب ایده آلی برای اسکراب های پزشکی به دلیل مقاوم بودن در برابر لک و مواد شیمیایی می باشد. پارچه اسکراب تابستانی برای آب و هوای گرم و خشک ترکیبی از پلی استر/اسپندکس یا مخلوط پلی استر-پنبه است. اگر به دنبال یک پارچه اسکراب تابستانی هستید که خنک و راحت باشد، ما ترکیب پلی استر/اسپندکس را توصیه می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *