پنج نکته تمیز کردن بیمارستان که همه باید بدانند

هر بیمارستانی دوگانگی عجیبی دارد، از یک سو، بیمارستان‌ها به طور کلی بیش از هر مؤسسه دیگری در جهان جان انسان‌ها را نجات می‌دهند، اما از سوی دیگر، تعداد بسیار زیادی از میکروب‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها را در خود جای داده‌اند که باعث بیماری  می‌شوند.
تنها راه مبارزه با انتشار این پاتوژن‌های مضر این است که تیم نظافت بیمارستان هر بار که اتاق‌ها، تجهیزات و محل‌های انتظار را ضدعفونی و استریل می‌کنند، اقدامات ایمن و پیشگیرانه را انجام دهند.
قبل از پرداختن به این نکات تمیز کردن، مهم است که به تفاوت بین ضدعفونی و استریل کردن توجه کنید. گندزدایی فرآیندی است که برای کاهش تعداد میکروارگانیسم ها استفاده می شود.
استریلیزاسیون برای از بین بردن کامل همه میکروارگانیسم های روی یک سطح استفاده می شود. برای اطمینان از اینکه چیزی از قلم نیفتاده و تمام اقدامات نظافت  با نهایت جدیت انجام می شود، می توانید لیست زیر را از پنج نکته ضروری نظافتی که همه در صنعت نظافت بیمارستان باید رعایت کنند را بخوانید.
اینها فقط بهترین شیوه ها نیستند. اینها شیوه های بالقوه نجات دهنده هستند.
قبل از آغاز فرایند تمیز سازی باید نکاتایمنی و بهداشت فردی را رعایت نمایید استفاده ار دستکش یکبارمصرف نایلونی، کاور آستین اسپان باند و کاور کفش بیمارستانی در هنگام انجام عملیات نظافت ضروری است
تمام دستورالعمل های پاک کننده را به طور کامل دنبال کنید
برای به دست آوردن اثر کامل میکروب و باکتری کشی هر پاک کننده، باید دستورالعمل های هر یک از مواد پاک کننده را دنبال کنید.
 اگر تکنسین های نظافت از هر مرحله ای صرف نظر کنند یا به اندازه کافی منتظر نمانند تا پاک کننده قبل از پاک کردن تمیز شود، نمی توان انتظار داشت که تمام میکروب ها و باکتری ها از بین بروند.
هرگز از پارچه های کثیف دوباره استفاده نکنید
این کار باید بیهوده باشد اما هنگام تکمیل نظافت بیمارستان کاملا ضروری است. خدمه نظافت باید از پارچه های میکروفایبر  جدید در هر اتاقی که تمیز می کنند استفاده کنند  ، این کار باعث می شود که باکتری ها یا میکروب ها را از جایی به مکان دیگر منتقل نکنند. در این مرحله می توانید از حوله های یکبار مصرف نیز به عنوان پارچه تمیز کننده استفاده کنید که می توانید پس از مصرف آن را به دو ر بیندازیرد. هنگام تمیز کردن اتاق بیمار، اگر موردی از افتادن پتو یا بالش روی زمین بود، بلافاصله آنها را تعویض کنید.
از بهم ریختگی پرهیز کنید
اجازه ندهید بازدیدکنندگان بیمارستان “مواد” اضافی را به اتاق بیماران بیاورند. در حالی که دور نگه داشتن برخی از اقلام مانند گل‌ها کار سختی است، اما سعی کنید به آنها یادآوری کنید که احتمالاً میکروب‌ها و باکتری‌های بیشتری را با خود می‌برند که ممکن است برای بیمارشان مضر باشد.
از فشار دست استفاده کنید
هنگام پاک کردن یک ماده پاک کننده از روی سطح، اصطکاک ایجاد کنید تا مطمئن شوید که آخرین ذره میکروب ها و باکتری ها را از سطح خارج می کنید.
گوشه و کنارها را فراموش نکنید
به راحتی می توان از خود راضی بود و به سادگی سطوح بزرگ را تمیز کرد، اما در بیمارستان ها، زندگی در هر کار تمیزکاری در خطر است. مطمئن شوید که تیم نظافت بیمارستان شما حتی به مناطق صعب العبور هم می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *