قیمت لباس مریض بیمارستان

لباس مریض بیمارستان با اینکه که ممکن است بی اهمیت جلوه کند و مهم به نظر نرسد در واقع نقش به سزایی در بهبودی بیماران و موفقیت کادر درمانی در تلاش برای بهبودی بیمار داشته باشد.

بیماران در بیمارستان نیاز به لباس مخصوص دارد و آنهایی که در بیمارستان بستری می شوند باید لباس‌هایی با ویژگی های خاص داشته باشند

ست و لباس مریض به مجموعه البسه ای گفته می شود که  در جنس های مختلف و رنگ های متنوع تولید می‌گردند و از انتقال بیماری و میکروب ها به بیماران و پزشکان جلوگیری کرده، و آنرا کاهش می دهد .

بیشتر بخوانید:  لباس بیمار نخی

قیمت لباس مریض بیمارستانی

لباس مریض بیمارستانی در انواع یکبار مصرف یا قابل شستشو وجود درد که نوع یک بار مصرف آن بسیار ارزانتر از انواع قابل شستشوی آن است و به همین دلیل سعی می شود قیمت این لباس ها تا حد امکان پایین باشد.

و لباس های مریض قابل شستشو یا چند بار مصرف به نسبت قیمت بالاتر و کیفیت بیشتری دارند زیرا چندین بار ممکن است توسط مریض استفاده شوند

البته باید توجه داشت کیفیت را قربانی قیمت نکنیم و به کیفیت و جنس پارچه نیز توجه داشته باشیم.

قیمت لباس مریض بیمارستانی

تنوع لباس مریض بیمارستان

توجه به رنگ لباس متناسب با روحیه بیمار و همچنین جنس البسه بیمارستانی باعث به وجود آمدن انواع مختلفی از لباس های بیمارستانی شده است که به شرح زیر است :

 • لباس بیمارستان مردانه(بستری)
 • لباس بیمار بچگانه (دخترانه)
 • لباس بیمار بچگانه (پسرانه)
 • لباس بیمارستانی نوزادان
 • لباس بیمارستان شیردهی
 • لباس پزشکان اتاق عمل
 • لباس سایر پرسنل اتاق عمل
 • گان پارچه ای اطفال
 • البسه ارتوپدی
 • لباس بیمارستانی مخصوص بیماران روانی
 • لباس بیمارستانی جراحی مخصوص قسمت های مختلف بدن
 • و …

بیشتر بخوانید: قیمت لباس یکبار مصرف بیمارستانی

لباس مریض بیمارستان زنانه

پوشیده بودن مریض بیمارستانی الالخصوص بانوان در بیمارستان امری است که در ایران ضرورت دارد واین امر موجب شده که در کشور عزیز ما ایران لباس مریض خانم ها و آقایان با هم تفاوت هایی دارد  و در اکثر مواقع حتی بخش زنان از مردان جداست تا خانم ها بتوانند حجاب خود را راحتر رعایت نمایند.

لباس مریض بیمارستان زنانه

لباس مریض بیمارستان زنانه اغلب در رنگ های صورتی، سفید و … طراحی و تولید می شود و بنا به انواع البسه لباس که بالاتر گفته شد، لباس بیمارستانی زنانه نیز انواع مختلفی دارد که از انواع آن می توان به لباس بستری زنانه، لباس شیردهی، لباس بیمارستان جهت جراحی و … اشاره کرد.

قیمت لباس مریض بیمارستان زنانه

معمولا لباس های بیمار قابل شستشو از پارچه ی تترون درجه یک به جهت مقاومت بالا، راحتی و سبکی  دوخته می شوند.

بیشتر بخوانید: قیمت روتختی یکبار مصرف رولی

و لباس های یکبارمصرف بیمارستانی از جنس پارچه اسپان باند این نوع پارچه ای است بی بافت یعنی مثل پارچه های دیگر از تار و پود نخ درست نشده است بلکه جنس آن از پری پروپیلن درست شده است. که علاوه بر سبکی و قابلیت جابجایی هوا قیمت بسیار مناسبی

لباس مریض زنانه

لباس مریض بیمارستان مردانه

این لباس ها اغلب در رنگ های آبی، خاکستری طراحی و تولید و روانه بازار می گردد و انواع مختلفی از جمله لباس بیمارستانی بستری مردانه، لباس بیمارستانی مردانه جهت جراحی قسمتی خاص از بدن و … دارد.

لباس بیمار مردانه هم مانند نوع زنانه در انواع مختلف مثل لباس مریض مردانه قابل شستشو و لباس بیمار اسپان باند یکبار مصرف که جنس و ویژگی این پارچه با پارچه های دیگر فرق می کند و در گرماژ یعنی همان وزن و رنگ های مختلفی تولید می شود.

بیشتر بخوانید: قیمت کاور دست پلاستیکی

این پارچه ویژگی های بسیار خاصی همچون آب دوست بودن و آب گریز بودن، ویژگی دفع میکروب، پارچه ای خنک و سبک، و غیره دارد.

لباس مریض بیمارستان کودکان – بچگانه

لباس بیمارستانی کودکان نیز در رنگ های شاد مانند صورتی و آبی و گاهاً گل دار طراحی و تولید می شود. هم چنین لباس نوزادان به هنگام تولد نیز در این دسته بندی قرار می گیرد.

انتخاب رنگ لباس مریض بیمارستانی

لباس بیمارستانی در رنگ های مختلفی مثل آبی اسمانی، صورتی، سفید و لیمویی، سبز مغز پسته ای و سبز پر رنگ تولید می شود. اما بعضی از رنگ ها مورد علاقه بیمارستان ها و مراکز درمانی هستند.

این رنگ ها از نظر پزشکی و روانشناسی بهترین رنگ ها برای استفاده در بیمارستان هستند.

استفاده از رنگ متناسب با نوع بیماری. علاوه بر انتخاب رنگ مناسب برای لباس بیمارستانی بایستی تناسبی بین رنگ لباس بیمار با رنگ اتاق، پرده ها و … برقرار شود.

در انتخاب جنس پارچه لباس بیمار هم بایستی دقت زیادی داشت زیرا این لباس ارتباط مستقیمی با بدن بیمار دارد و در صورت انجام جراحی با محل جراحت تماس خواهد داشت. و ممکن است بلافاصله واکنشی از بدن بیمار دریافت نشود ولی در صورت استفاده از جنس های نامرغوب برای تولید لباس بیمار ، در طولانی مدت اثرات سوء آن پدیدار می گردد.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس اسکراب زنانه

استفاده از لباس های بیمارستانی تمیز و با جنسی مرغوب توسط کارکنان و پرسنل بیمارستانی نیز موجب کاهش ازدیاد باکتری ها می شود.

از تاثیرات رنگ و گرافیک بر روحیه بیماران و حتی مراجعه کنندگان به بیمارستان نباید غافل شد.
رنگ ها می بایست در جهت به حداقل رساندن فشارهای روحی و تنش ها بر روحیه بیمار و خانواده های بیماران انتخاب شود و به روانشناسی رنگ ها توجه شود.

انتخاب صحیح رنگ لباس های بیمارستانی هم چنین تاثیر بسیار زیادی بر روحیه پرسنل بیمارستانی دارد. و می تواند بازدهی پرسنل را بسیار افزایش یا کاهش دهد.

رنگ آبی احساس سرما را در افراد ایجاد می نماید و برای درمان تب بسیار موثر می باشد.

رنگ سبز رنگی است که نشانگر طبیعت است و علامت شادمانی، آرامش، خوشبختی و تندرستی می باشد و به همین علت است برای لباس پرستاران و پزشکان از این رنگ استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس ام ار ای

از دیگر خاصیت های رنگ سبز می توان به کاهش حرارت بدن اشاره کرد و به همین دلیل از رنگ سبز روشن به منظور کاهش تب استفاده می شود. برای بیماری هایی مانند ناراحتی های قلبی، تب، فشار خون، میگرن و رنگ پریدگی نیز می توان از رنگ سبز استفاده نمود.

ویژگی های لباس مریض بیمارستانی

لباس بیمارستان باید دارای مشخصات زیر باشد:

لباس بیمارستانی که برای بیماران بستری می باشد باید آسایش و راحتی را برای بیمار فراهم کند و در عین حال نیز بیمار بستری را از سایر بیماران قابل شناسایی کند. در طراحی لباس بیمار هم چنین باید به رعایت کرامت و حرمت بیمار نیز باید توجه نمود.

لباس بیماران برای اتاق عمل باید طوری طراحی شود که داخل اتاق عمل تمامی شئون و الزامات داخل اتاق عمل رعایت شود..

لباس مریض در بیمارستان بسته به نوع بیماری و محلی که بیمار می خواهد در آن برود، متفاوت است.

انواع پارچه  لباس مریض بیمارستانی

 • پارچه ترگال ساده
 • پارچه تترون فلامنت ویسکوز
 • پارچه اسپان باند
 • پارچه ترگال کجراه
 • پارچه فلامنت
 • پارچه فلامنت پنبه

یک پاسخ

 1. قیمت لباس بیمار میخواستم، تنها چیزی نداشت قیمت، ما وقت خوندن این همه مطلب نداریم تیترهای هرگح%ولی

  همینه، وارد میشی، واقعا کسی وقت خوندن مستند جنس داره قیمت بزن تمام،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *