خرید کلاه جراحی بند دار یکبار مصرف با قیمت تولیدی

کلاه‌های جراحی بند دار یا کلاه‌های اسکراب، سرپوش‌هایی هستند که مخصوص جراحان طراحی شده‌اند تا در اتاق‌های عمل استفاده شوند تا از آلودگی ناحیه استریل جلوگیری شود.

امروزه کلاه های جراحی به گونه ای طراحی می شوند که نشان دهنده نقش استفاده کننده و عملکردی است که او باید انجام دهد.

بیشتر بخوانید:لباس بستری بیمارستان

همچنین، بحث مداوم در مورد اینکه کدام یک از دو نوع برجسته کلاه جراحی، موضوع پوشیدن کلاه های جراحی را مورد توجه قرار داده است.          

ضدعفونی و رعایت بهداشت در اتاق عمل یک الزام مطلق است. از آنجایی که سلامت جسمانی بیمار در حین عمل در ضعیف ترین حالت خود قرار دارد، ایمنی وی به راحتی و به سرعت به خطر می افتد.

از این رو، جراحان، دستیاران پزشک و سایر کارکنان کمکی که در داخل سالن عمل انجام می‌دهند باید اقدامات احتیاطی زیادی را انجام دهند تا بیمار در امان بماند و حتی در معرض کوچکترین عفونت‌ها قرار نگیرد.

برای این منظور تجهیزات و البسه ویژه ای برای کادر پزشکی شاغل در سالن های عمل طراحی شده است که یکی از آنها کلاه جراحی است.

بیشتر بخوانید: قیمت حوله یکبار مصرف آرایشگاهی

کلاه جراحی بند دار در دو نوع پارچه ای و یکبار مصرف تولید می گردد که ما رد شرکت نیاز مدیکال تامین کننده و تولید کننده هر دونوع این محصول می باشیم

 و متخصصین بخش جراحی و  پرسنل بایستی از این کلاه ‌ها استفاده کنند تا از انتشار هر گونه آلودگی و عفونت در بخش جراحی جلوگیری شود.

کلاه جراحی بند دار یکبار مصرف

کلاه جراحی بند دار یکبار مصرف یکی از انواع کلاه ‌های جراحی تولیدی نیاز مدیکال است که تمامی مراحل تولید آن بصورت د که به صورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالات دست تولید می شود.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس ام ار ای

دوخت این محصول نیز به صورت الترا سونیک می باشد.

این کلاه‌ های جراحی یکبار مصرف هستند و به وسیله بند پشتی که در کلاه وجود دارد کاملا فیکس میگردند و از جابه جایی در هنگام فعالیت در بخش جراحی جلوگیری می کنند.

این کلاه های یکبار مصرف معمولا بدون بافت هستند و نمی توان دوباره از آن استفاده نمود و برای اینکه محیط بیمارستان استریل باشد باید به صورت یکبار مصرف از آن استفاده نمود و بعد از مصرف آن را دور بیندازید.

بیشتر بخوانید: فروش کلاه یکبار مصرف پزشکی

ویژگی های کلاه جراحی بند دار یکبار مصرف

  • این کلاه ها به صورت کاملا دستگاهی و بدون دخالت دست تولید می شوند.
  • رنگ این کلاه ها آبی بیمارستانی می باشد.
  • از این محصول در آتاق های عمل بیمارستان ها و به منظور جراحی استفاده می شود.
  • این کلاه ها کاملا بهداشتی و یکبار مصرف می باشند.
  • دارای بند برای فیکس کردن
  • جنس پارچه اسپان باند

کدام بهتر است: کلاه جراحی پارچه ای یا کلاه یکبار مصرف؟

یکی از جالب‌ترین بحث‌هایی که در حال حاضر در دنیای پزشکی مطرح است این است که کدام یک از کلاه‌های اسکراب برای جراحی بهتر است کلاه جراحی بند دار پارچه ای یا کلاه یکبار مصرف.

در حالی که کلاه های جراحی قسمتی از گوش و پشت سر را در معرض دید قرار می دهند، کلاه های یکبارمصرف بند دار کلاه های شل ساخته شده از پلی استر هستند که سر را به طور کامل می پوشانند بدون اینکه هیچ قسمتی از گوش ها یا سر باقی بماند.

بیشتر بخوانید: کلاه جراحی پارچه ای زنانه

دلیل اصلی شروع این بحث این است که دانشگاه های جراحان دستورالعمل‌هایی را صادر کرد که کلاه‌های جراحی پارچه‌ای را توصیه می‌کرد، در حالی که انجمن پرستاران ثبت‌شده بعد از عمل استفاده از کلاه‌های کلاه جراحی بند دار یکبار مصرف را در اتاق‌های عمل توصیه می‌کرد.

به منظور آرام کردن بحث ها، چندین آزمایش توسط دانشگاه ها، مؤسسات تحقیقاتی و کالج های مختلف انجام شد.

در حالی که برخی از موسسات مانند دپارتمان پرستاری استفاده از کلاه های جراحی پارچه ای را توصیه می کردند، موسسات دیگر دریافتند که کلاه یکبار مصرف در دستیابی به اهداف مورد نظر بهتر است.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس یکبار مصرف بیمارستانی

این بحث توسط یک مقاله تحقیقاتی منتشر شده در کتابخانه ملی پزشکی به طور موقت متوقف شده استکه بیان می کند که هیچ یک از کلاهک های جراحی مزیتی در کاهش عفونت محل جراحی (SSI) نسبت به دیگری نشان نداده اند، به این معنی که هر دوی آنها به یک اندازه در جلوگیری از آلودگی اتاق های عمل استریل خوب هستند.

کلاه های جراحی تنها یکی از بسیاری از لباس های ویژه ای است که در سالن های عمل استفاده می شود. با این حال آنها بسیار مهم هستند.

با این حال، فقط پوشیدن کلاه جراحی کافی نیست. توصیه می شود که کلاه های جراحی پس از هر بار استفاده استریل شوند.

بیشتر بخوانید: خرید گان پزشکی قابل شستشو

محققان پزشکی شستن این کلاه ها را با آب نسبتاً گرم با دمای حدود 40 تا 60 درجه سانتیگراد توصیه کرده اند. به این ترتیب می توان از یک کلاهک جراحی چندین بار استفاده کرد و سرعت تولید زباله های زیست پزشکی را کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *