برای اسکن ام آر آی شانه چه بپوشیم

ممکن است از شما خواسته شود که لباس بیمارستانی یا لباس بدون زیپ فلزی یا زیپ (مانند شلوار ورزشی و تی شرت) بپوشید . حتما ساعت، جواهرات و کیف پول خود را بردارید. برخی از انواع فلز می توانند باعث تار شدن تصاویر شوند. روی یک میز باریک دراز می کشید، که به داخل یک لوله تونل مانند بزرگ می لغزد

وقتی می خواهید MRI انجام دهید با لباس معمولی نمی توان وارد اتاق تصویر برداری شد، برای انجام آن، باید ست لباس MRI را پوشید، که لباسی کاملا بهداشتی و استریل می باشد، این لباس جنس خاصی دارد و معمولا یکبار مصرف می باشد. بازار توزیع این لباس مخصوص، ست لباس بسیار با کیفیت و درجه یک را با بسته بندی کاملا بهداشتی و پلمپ شده، ارائه می کند، در بازار توزیع، این لباس فری سایز بوده و سایز بندی ندارد.

بازار توزیع ست لباس MRI

MRI یک روش غیر تهاجمی است که از میدان های مغناطیسی برای ایجاد تصاویری از بدن انسان استفاده می کند.

چه چیزی را می پوشند

لباس راحت و سبک بپوشید (در صورت امکان) و تمام جواهرات (از جمله ساعت) را بردارید. ممکن است از برخی بیماران خواسته شود که روپوش بپوشند.

انتظار چه چیزی

در حین امتحان:

شما به پشت روی یک میز روکش دار در یک لوله بسته (به اندازه یک حمام کوچک) دراز خواهید کشید. میز به داخل دهانه دستگاه می لغزد. یک تکنسین به شما کمک می کند تا در موقعیت خود بلغزانید و در طول امتحان شما را ایمن نگه دارد. ممکن است بتوانید صدای ماشین‌های دیگری که در همان اتاق استفاده می‌شوند را در طول اسکن بشنوید.

فرآیند اسکن بسته به قسمت هایی از بدن که اسکن می شود از 30 دقیقه تا یک ساعت یا بیشتر طول می کشد. در طول این مدت، ممکن است از شما خواسته شود که قسمت های خاصی از بدن خود را ثابت نگه دارید یا حرکت دهید تا بتوان عکس های کافی گرفت. اگر قسمتی از بدن شما در هر نقطه از اسکن ناراحت کننده است، فوراً به ما اطلاع دهید تا بتوانیم تنظیماتی را برای شما انجام دهیم. پس از آن:

پس از تکمیل اسکن، تکنسین های ما به شما کمک می کنند تا از دستگاه خارج شوید و به منطقه انتظار ما بازگردانده شوید، جایی که نتایج را با شما بررسی می کنیم.

چه زمانی باید ام آر آی از شانه انجام شود
در بیشتر موارد، پزشک شما MRI را به عنوان بخشی از معاینه کامل درخواست می کند. اما گاهی اوقات، ممکن است پس از اینکه آزمایش‌های دیگر هیچ دلیلی برای درد شما پیدا نکرد، برای MRI ارجاع داده شوید. اگر پزشک شما MRI را توصیه کند، مهم است که بدانید چرا آزمایش انجام می دهید و چه چیزی را نشان می دهد.

MRI بهترین راه برای بررسی بافت های نرم مانند تاندون ها و رباط ها است، اما نه استخوان. همچنین می تواند ایده خوبی در مورد اندازه و محل هر گونه پارگی یا مشکل در عضلات یا تاندون ها که باعث درد شانه می شود، ارائه دهد.

پزشک شما ممکن است MRI را توصیه کند اگر:
آسیب یا زمین خوردن داشته اید که باعث درد ناگهانی در ناحیه شانه شده است

شما سابقه آسیب های استرس مکرر در ناحیه شانه خود دارید که باعث تورم یا التهاب می شودشما همزمان در هر دو شانه درد دارید (دو طرفه)شما قبلاً یک آسیب دیدگی در یک شانه داشته‌اید که به خوبی بهبود نیافته است و اکنون دوباره درد می‌کند

ضعف در یک بازو (فلج) بدون هیچ دلیل مشخصی دارید

شایع ترین علت شانه درد تاندونوپاتی روتاتور کاف است که می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. روتاتور کاف از چهار تاندون و ماهیچه های مرتبط با آنها تشکیل شده است که بازو را به تیغه شانه متصل می کند. تاندونوپاتی به آسیب تاندون اشاره دارد که می تواند منجر به درد، تورم و سفتی شود.

گزینه های درمانی شامل استراحت، فیزیوتراپی و ورزش است. اگر این روش ها علائم شما را بهبود ندهند، ممکن است جراحی توصیه شود.

اطلاعات زیر به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا MRI برای شرایط شما مناسب است یا خیر:

بیشتر بخوانید: قیمت لباس یکبار مصرف بیمارستانی

چه زمانی باید ام آر آی بگیرم؟

اسکن MRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی) یک روش غیرتهاجمی است که از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای تولید تصاویر از بدن استفاده می کند. اسکن بدون درد است، اما ممکن است گاهی از شما خواسته شود نفس خود را حبس کنید.

چه زمانی باید ام آر آی بگیرم؟
اگر درد یا علائم دیگری در شانه خود دارید که با درمان از بین نمی رود، به پزشک مراجعه کنید. او شانه شما را معاینه می‌کند، تورم و حساسیت را بررسی می‌کند و در صورت نیاز عکس‌برداری با اشعه ایکس و سایر آزمایش‌ها را تجویز می‌کند. اگر این آزمایشات چیز مشکوکی را نشان نداد، ممکن است شما را برای MRI ارجاع دهد.

پزشکان معمولاً زمانی MRI را توصیه می‌کنند که احتمال می‌دهند مشکلی جدی باشد – مانند سرطان – اما مشخص نیست که چه چیزی باعث علائم می‌شود. MRI می‌تواند ناهنجاری‌هایی مانند تومورها یا بافت‌های آسیب‌دیده را نشان دهد، حتی زمانی که آزمایش‌های دیگر هیچ مشکلی برای شما پیدا نکرد. به این می گویند رد کردن یک شرط.

MRI بهترین آزمایش تصویربرداری برای ارزیابی علت درد شانه شما است. معاینه MRI سریع، بدون درد و غیرتهاجمی است.

شما به پشت روی یک میز پر شده دراز می کشید. تکنسین شما را در یک سیلندر باریک قرار می دهد که به داخل و خارج حرکت می کند تا بدن شما را از سر تا پا اسکن کند.

ممکن است در طول معاینه مقداری فشار یا کشش احساس کنید، اما در معرض تابش یا استفاده از رنگ نیست. در طول امتحان، از شما خواسته می شود که برای مدت کوتاهی نفس خود را حبس کنید که طی آن عکس گرفته می شود. در این مدت می توانید با تکنسین صحبت کنید تا برای شما ناراحت کننده نباشد.

ام آر آی نیاز به آمادگی خاصی ندارد، اما ممکن است لازم باشد برای مدت طولانی در طول عمل بی حرکت بمانید. در صورت داشتن شرایط پزشکی که می تواند بر نتایج آزمایش تأثیر بگذارد، مانند آلرژی یا بارداری، به پزشک خود اطلاع دهید.

پزشک دستورالعمل‌های خاصی را در مورد آنچه که باید قبل از MRI ​​انجام دهید و آنچه در طول عمل باید انتظار داشت، ارائه می‌کند.

قبل از ورود به اتاق MRI باید جواهرات، عینک و سایر اشیاء فلزی را بردارید. همچنین از شما خواسته می شود که تمام لباس های زیر کمر را درآورید، لباس مجلسی بپوشید، جلیقه سربی بپوشید و پاهای خود را در رکاب قرار دهید. تکنسین برای کمک به کیفیت تصویر از ژل استفاده می کند.

در طول اسکن MRI، روی میزی دراز می کشید که به داخل اسکنر استوانه ای می رود. این دستگاه امواج رادیویی را تولید می‌کند که به بدن شما نفوذ می‌کند و باعث می‌شود اتم‌های هیدروژن موجود در مولکول‌های آب در فرکانس‌های مختلف بسته به محل آن‌ها در بدن شما تشدید کنند. این سیگنال ها توسط نرم افزار کامپیوتری برای تولید تصاویر با وضوح بالا از ساختارهای داخلی تجزیه و تحلیل می شوند.

بیشتر بخوانید: کاور آستین پارچه ای

چه زمانی برای درد شانه ام آر آی انجام دهیم
ام آر آی یک آزمایش ویژه است که از میدان های مغناطیسی قوی، امواج رادیویی و کامپیوتر برای تهیه تصاویری از داخل بدن شما استفاده می کند. این می تواند به پزشک شما کمک کند تا بافت های نرم شانه مانند تاندون ها و رباط ها را ببیند و اندازه گیری کند.

در زیر دلایلی وجود دارد که ممکن است نیاز به MRI داشته باشید:
شما دچار شکستگی یا دررفتگی مفصل شانه شده اید (آسیب به توپ و حفره).

رباط ها یا تاندون های اطراف مفصل شانه پاره شده اید.

پزشک شما می خواهد مشکلات عصبی را که روی بازو یا دست شما تأثیر می گذارد بررسی کند.

پزشک به آرتریت در مفاصل شما مشکوک است.

چه زمانی برای درد شانه MRI انجام دهیم
اگر درد شانه را تجربه می کنید، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید. پزشک وضعیت شما را ارزیابی می کند و تعیین می کند که آیا به MRI نیاز دارید یا خیر.

موارد زیر برخی از علائمی است که ممکن است نیاز به MRI داشته باشد:

ضربه حاد به شانه (مانند دررفتگی)

درد مداوم در یک ناحیه از مفصل گوی و کاسه (معروف به “شانه یخ زده”)

درد در جلو، پشت یا کنار مفصل

آسیبی که در آن علائم آسیب به هر یک از تاندون ها یا رباط های اطراف مفصل وجود دارد

چه زمانی برای درد شانه MRI انجام دهیم
MRI بهترین راه برای تشخیص پارگی روتاتور کاف است. همچنین می توان از آن برای تشخیص سایر علل درد شانه مانند پارگی لب و بورسیت استفاده کرد.

ام آر آی می تواند به تعیین اینکه آیا علاوه بر پارگی روتاتور کاف صدمات دیگری نیز وجود دارد یا خیر کمک می کند. به عنوان مثال، اگر همراه با درد شانه در ناحیه کمر و گردن درد دارید، MRI می تواند نشان دهد که شما دچار فتق دیسک ستون فقرات یا تنگی (تنگی) هستید که باعث فشرده شدن عصب می شود.

در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا ممکن است نیاز به MRI داشته باشید:

پس از چندین هفته درمان محافظه کارانه (مانند فیزیوتراپی) درد مداوم دارید.

دردی دارید که با استراحت و استفاده از یخ بهبود نمی یابد.

هیچ آسیب قابل مشاهده ای در اشعه ایکس یا سی تی اسکن مفصل شانه شما وجود ندارد.

پزشک شما مشکوک است که ممکن است مشکل دیگری در مفصل شانه شما وجود داشته باشد، مانند پارگی لبال یا پارگی روتاتور کاف.

MRI آزمایشی است که از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از بدن استفاده می کند. MRI می تواند برای تشخیص آسیب های بافت نرم و سایر مشکلات در شانه استفاده شود.

بیشتر بخوانید: کلاه دندانپزشکی زنانه

چه زمانی باید ام آر آی بگیرم؟
شایع ترین دلیل انجام ام آر آی درد شانه است. ممکن است به دلایل زیادی شانه درد داشته باشید، از جمله:

آسیب به رباط (پیچ خوردگی مفصل AC) یا عضلات روتاتور کاف و تاندون ها

بورسیت مفصل شانه (که “آب روی شانه” نیز نامیده می شود)

تاندونیت تاندون های روتاتور کاف یا لابروم (غضروف) یا تاندون دوسر بازویی یا تاندون فوق خاری

آرتریت در مفصل شانه
ام آر آی (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی) اسکنی است که از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از داخل بدن استفاده می کند. MRI اغلب برای تشخیص مشکلاتی مانند موارد زیر استفاده می شود:

پارگی در رباط یا تاندون

شکستگی، مانند شکستگی استخوان

آسیب رباط یا تاندونیت

تومورها، کیست ها و توده های دیگر

آیا برای MRI شانه باید لباس را در بیاورید؟
این مهم است که بیماران قبل از معاینه MRI تمام لباس های خود را در بیاورند . از بیماران می‌خواهیم: تمام لباس‌های بیرونی، از جمله کفش‌ها را بردارید. سوتین یا هر لباس زیری که می تواند فلز در آن باشد
MRI شانه چقدر طول می کشد؟
این آزمایش اغلب 30 تا 60 دقیقه طول می کشد ، اما ممکن است بیشتر طول بکشد

بررسی جنس ست لباس MRI

بررسی جنس ست لباس MRI ست لباس MRI به صورت پیراهن و شلوار یکبار مصرف می باشد، این ست جنس خاص و بسیار خنکی دارد، جنس آن به گونه ای است که هنگام انجام MRI بیمار با پوشیدن آن احساس راحتی و آرامش داشته باشد، این لباس فری سایز بوده و فقط در یک سایز تولید می شود.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس ام ار ای

جنس این ست کاملا ضد حساسیت و آلرژی می باشد، چون هنگام انجام MRI، بدن بیمار در تماس مستقیم با این لباس می باشد و از این رو، این ست لباس از مواد اولیه ای تشکیل می شود، که هرگز حساسیت یا آلرژی پوستی و یا خارش پوست برای بیمار ایجاد نمی کنند.

در این ست، کمر شلوار از نوع کمر کش دار می باشد، و جنس این کش نیز بسیار راحت و سبک می باشد، این تنها کش به کار رفته در این ست می باشد و بقیه قسمت ها مانند، دور مچ دست و مچ پا بدون کش و کاملا آزاد می باشد، چون هنگام MRI بدن باید در وضعیت کاملا راحت قرار گیرد.

جنس این لباس ها از جنس پروپیل می باشد و در چند رنگ خاص تولید می شود و آن به گونه ای طراحی می شود که به بدن بیمار نمی چسبد، این ست علاوه بر تامین بازار داخلی، به عنوان صادرات ست MRI به کشورهای دیگر انجام می شود که بسیار رایج و پر سود می باشد.

مرجع خرید ست گان شلوار کلاه

مرجع خرید ست گان شلوار کلاه برای خرید ست گان شلوار کلاه، می توان به مرجع خرید آن مراجعه کرد، این ست همرنگ بوده و فری سایز می‌باشد، در مرجع خرید، انواع ست با کیفیت و مرغوب با قیمتی مناسب ارائه می شود، که با توجه به مرکز مورد استفاده، می توان آن را در رنگ خاص از این مرجع خرید تهیه کرد.

همچنین می توان از مرجع خرید به صورت اینترنتی و آنلاین، این ست کامل را در رنگ خاص سفارش داد و آن را به صورت کاملا پلمپ و بهداشتی دریافت نمود، این مراجع خرید در سایت های خود، به صورت گسترده تبلیغ می‌کنند و خریداران جذب آن ها شده و تصمیم می گیرند از آن ها خرید کنند.