انواع کت های آزمایشگاهی یکبار مصرف چیست؟

 

تعریف کت های آزمایشگاهی یکبار مصرف

کت های آزمایشگاهی یکبار مصرف، لباس های محافظی هستند که برای محافظت از پوشنده در برابر خطرات شیمیایی یا بیولوژیکی احتمالی در محیط آزمایشگاه طراحی شده اند. آنها به طور معمول از مواد سبک وزن و قابل تنفس تولید شده اند و قرار است روی لباس های معمولی پوشیده شوند و یک لایه محافظتی اضافی را فراهم کنند.

انواع مواد برای کت آزمایشگاهی یکبار مصرف

کت آزمایشگاهی یکبار مصرف از مواد مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. کت آزمایشگاهی پلی پروپیلن آن ها، سبک وزن هستند و محافظت عالی در برابر آلودگی دارند. کت آزمایشگاهی SMS (Spunbond  Meltblown Spunbond)  آن ها مانع بالاتری از مایعات  را نسبت به پلی پروپیلن ارائه می‌دهند که آنها را برای محیط‌هایی با قرار گرفتن بیشتر در معرض مواد خطرناک ایده‌آل می‌سازد. کت آزمایشگاهی پلی پروپلین و ریز متخلخل  سطح بالایی از محافظت در برابر ذرات خشک غیرخطرناک و خطرناک و پاشش مایعات سبک را فراهم می‌کنند و آن‌ها را برای تشرایط سخت‌تر آزمایشگاهی مناسب می‌سازد.

 

انواع کت های آزمایشگاهی یکبار مصرف بر اساس طرح

کت های آزمایشگاهی یکبار مصرف نه تنها از نظر جنس، بلکه در طراحی نیز متفاوت هستند. برخی با یقه، برخی دیگر با یک کلاه برای محافظت از سر عرضه می شوند. نمونه دیگری از آن ها با سرآستین وجود دارد که تناسب مطمئن‌تری را ایجاد می‌کند و از بالا رفتن آستین و در معرض خطرات احتمالی پوست جلوگیری می کند. کت های آزمایشگاهی از نظر روش بسته شدن نیز متفاوت هستند، برخی دارای گیره هستند، برخی دیگر دارای زیپ یا دکمه هستند. علاوه بر این، با وجود جیب به کاربر این امکان را می‌دهد که وسایل یا ابزارهای کوچک را به راحتی حمل کند.

 

سطح حفاظت کت آزمایشگاهی یکبار مصرف

انواع مختلف کت آزمایشگاهی یکبار مصرف سطوح مختلفی از محافظت را ارائه می دهند. به عنوان مثال، یک پوشش پلی پروپیلن برای محیط آزمایشگاهی با حداقل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی کافی است، در حالی که اگر دارای پوشش ریز متخلخل باشد برای محیطی با سطوح خطر بالاتر مناسب تر است. به طور مشابه، کت‌های آزمایشگاهی یکبار مصرف با سرآستین با اطمینان از ثابت ماندن آستین‌ها در محل فعالیت‌های سخت، محافظت بیشتری را ارائه می‌دهند.

ست گان کلاه شلوار یکبار مصرف تجهیزات حفاظت شخصی می باشند که برای بالا بردن سطح ایمنی بدن در برابر آلودگی ها مورد استفاده قرارمی گیرند.

انتخاب کت آزمایشگاهی یکبار مصرف مناسب

انتخاب روکش آزمایشگاهی یکبار مصرف مناسب شامل در نظر گرفتن وظیفه، محیط و سطح خطر احتمالی است. این که آیا به کت های آزمایشگاهی یکبار مصرف با جیب  نیاز دارید یا آنهایی که دارای سرآستین برای محافظت بیشتر هستند، باید بر اساس نیازهای خاص شما تعیین شود. راحتی و تناسب نیز ملاحظات مهمی هستند، زیرا یک پوشش آزمایشگاهی مناسب مانع حرکت نمی شود و می تواند بهره وری را افزایش دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *