الگوی کلاه پرستاری و نحوه درست کردن کلاه پرستار

اگرچه پرستاران دیگر به ندرت کلاه سفید سنتی می پوشند، کلاه سفید پرستاری یکی از لوازم اصلی بسیاری لباس های پرستار است.

در حالی که همیشه می توانید یک کلاه از یک فروشگاه لباس بخرید، تولید آن بسیار ساده تر و ارزان تر است. می توانید با بریدن و تا کردن کاغذ یا پارچه نشاسته ای، کلاه پرستاری با ظاهری واقعی بسازید.

شما همچنین می توانید از یک بشقاب کاغذی یک کلاهک پرستار برای یک فعالیت سرگرم کننده کودک بسازید!

روش ساخت کلاهک کاغذی یا پارچه ای

1) برای یک کلاهک ساده از یک ورق کاغذ سفید 22 در 28 سانتی متر استفاده کنید. برای مثال می توانید از کاغذ چاپ،  که حدود 22 در 28 سانتی متر می باشد، استفاده کنید. اگر می خواهید کلاه پرستار بادوام تری داشته باشید، مقوای سفید را جایگزین کنید. همچنین می توانید یک مستطیل 22 در 28 سانتی متر را از کاغذ پوستر سفید برش دهید.

بیشتر بخوانید: کلاه پرستاری پارچه ای

اگر نمی توانید کاغذ 22 در 28 سانتی متر پیدا کنید، از کاغذ اندازه A4 استفاده کنید. اندازه گیری ها دقیق نیستند، اما مشابه هستند.

 

بیشتر بخوانید: کلاه جراحی پارچه ای زنانه

2) با استفاده از یک خط کش خطوط مستقیم را به آرامی بکشید و سپس آنها را برش دهید. پارچه را با مقداری نشاسته پارچه آغشته کنید تا مرطوب شود، سپس با اتوی داغ دو طرف آن را فشار دهید. از کاغذ یا پارچه استفاده کنید. از حالت پنبه ای روی اتو استفاده کنید.

3) لبه 28 سانتی متری بالایی را حدود 5.1 سانتی متر به سمت پایین تا کنید. این کار باعث ایجاد باند می شود. پارچه را با یکی از لبه‌های 28 سانتی‌متری رو به خود جهت دهید.

بیشتر بخوانید: کلاه دندانپزشکی زنانه
اگر از کاغذ استفاده کرده اید، ناخن خود را روی چین بکشید تا زیبا و تیز شود.
اگر از پارچه استفاده کردید، لبه تا شده را با اتوی داغ فشار دهید.

4) یک صلیب کاغذی قرمز رنگ در مرکز نوار بچسبانید. روی ورق کاغذ قرمز، نمد یا پارچه، 2.5 تا 3.8 سانتی متری بکشید. آن را با قیچی برش دهید، سپس آن را به مرکز باند بچسبانید. از چسب برای کاغذ و چسب چسبنده برای نمد یا پارچه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه اسکراب ها را باید انتخاب کرد
اگر نمی خواهید صلیب را برش بزنید و بچسبانید، آن را با یک نشانگر قرمز بکشید.
اگر در حال ساخت کلاه پرستاری پارچه‌ای هستید، به‌جای آن یک اپلیکت بسازید تا لمس بهتری داشته باشید.

5) کاغذ را برگردانید، سپس گوشه ها را به هم نزدیک کنید تا یک شکل مخروطی ایجاد کنید. کاغذ را برگردانید تا نوار در پشت و در امتداد لبه پایین کاغذ قرار گیرد. گوشه های بالا سمت چپ و بالا سمت راست را به سمت وسط صفحه بیاورید و آنها را حدود 2.5 تا 5.1 سانتی متر روی هم قرار دهید.

بیشتر بخوانید: لباس فرم سالن ماساژ
گوشه ها را همزمان با هم حرکت دهید تا شکل مخروطی ایجاد شود. آنها را تا نکنید.

6) از یک نوار چسب دو طرفه برای نگه داشتن گوشه ها در کنار هم استفاده کنید. گوشه بالا را بلند کنید و یک نوار چسب دو طرفه را در گوشه پایین قرار دهید. گوشه بالایی را به جای خود فشار دهید. می توانید از چسب هم استفاده کنید، اما باید گوشه ها را با گیره لباس یا گیره کاغذ محکم کنید تا چسب خشک شود.
همچنین می‌توانید گوشه‌ها را به هم متصل کنید یا یک تکه نوار شفاف روی درز قرار دهید.این پشت کلاه پرستار است. قسمت جلوی کلاه، سمتی است که نوار و صلیب دارد. اگر از پارچه استفاده می کنید، از نوار پارچه ای دو طرفه یا نوار سجاف اتو استفاده کنید.

7) نوک تیز درپوش را به سمت پایین تا کنید و آن را با چسب محکم کنید. وقتی به پشت کلاه نگاه می کنید، مثلثی را می بینید که توسط گوشه های چسبانده شده ایجاد شده است. این نقطه را بگیرید و به سمت پایین مثلث تا کنید. آن را با نوار دیگری از نوار چسب دو طرفه، نوار معمولی یا چسب محکم کنید.

8) موهای خود را به سمت بالا بکشید ، سپس کلاه پرستار را با سنجاق های بابی محکم کنید. درست قبل از اینکه سرتان شروع به خمیدگی کند، موهایتان را به سمت بالا بکشید و در پشت خود به شکل یک موی صاف در بیاورید. سنجاق‌های بابی را از میان موهای خود به سمت بالا و کناره‌های کلاهک بکشید. حداقل از 1  بابی در هر طرف استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *